Vinuté perly z Povltaví - Ivana Stoupová

produkt

Dodává: Vinuté perly z Povltaví - Ivana Stoupová

Obec: Sedlčany

Region: TOULAVA

logo

Další fotografie:

Ivana Stoupová žije se svou rodinou v Sedlčanech a jevýtvarnicí, která se začala věnovat tvorbě vinutých perel a šperků z nich teprve před 5 lety, kdy vyměnila dráhu učitelky na střední škole za řemeslnou živnost. Její život se tím zcela proměnil a tato změna jí svědčí. Doposud poněkud sešněrovaná kreativita jakoby samovolně vyvěrá na povrch a výsledkem jsou originální a rozmanité šperky.

Všechny „korálky“ (správně vinuté perly nebo vinutky) jsou jedinečné a vznikají tavením českého skla nad sklářským kahanem při teplotě až 1200°C. Zatavováním jednotlivých barev do sebe, jejich kombinací se vytváří vzory a motivy, pro které autorka čerpá inspiraci převážně v okolní přírodě. Ručně vyrobené perly se pomalu chladí (cca 12 hodin) v digitálně řízené chladící peci.

Autorku práce s roztaveným sklem doslova fascinuje, každému korálku vdechne otisk svých emocí. Pevně věří, že i Vám její šperky přinesou pocit pohody a spokojenosti. Ve výše popisované ruční práci je tedy vždy obsažen i kousek tvůrcovy duše, v každé perle je zobrazen malý kulatý svět.

Kontakt na výrobce:

Vinuté perly z Povltaví - Ivana Stoupová

AVIS STUDIO - Ivana Stoupová

Podsadová 1184
264 01 Sedlčany
tel.: 602 507 000

http://vinuteperlyzpovltavi.proweb.cz

Prodejní místa:

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.