Ovčí vlna a vlněné výrobky

produkt

Dodává: Mgr. Jiří Krpeš

Obec: Staré Hamry

Region: BESKYDY

logo

Další fotografie:

Práce s ovčí vlnou – ruční předení na kolovratu, stejně jako tkaní na tkalcovském stavu – je naší velkou radostí. Abychom se o tuto radost podělili, nabízíme ručně i strojně upředenou přízi a z ní pletené, háčkované a tkané výrobky.

K tvoření používáme výhradně vlnu z našich oveček plemene Romney Marsh, které chováme na rodinné ekofarmě v Beskydech.

Ovečky vlastními silami ostříháme, vlnu roztřídíme a vypereme. Tady začíná ta pravá zábava: v létě si sedne Nika s kolovratem na louku s výhledem na pasoucí se ovce, poslouchá jejich bečení a zvonky, v zimě do chalupy do tepla ke kamnům, a začne tvořit z načechraného rouna tenkou rovnoměrnou nit. Z ní potom vznikají hotové výrobky, ručně a s láskou vyráběné podle filozofie slow fashion: pavučinkové krajkové šály, teplé zimní ponožky, šály, čepice, rukavice a svetry, originální tkaná ponča a plédy, barevné koberce, nápadité kabelky…
Veškerá práce od ostříhání ovcí k hotovému výrobku probíhá u nás na farmě a máme ji zcela ve svých rukou. Vlna je certifikovaná v bio kvalitě, jemná a lesklá, příjemná na pohmat – nekouše. Předeme na kolovrátku, který je replikou tradičního místního kolovratu ze 17. století, a tkáme na velkém 4listovém tkalcovském stavu.
Předení na kolovratu i tkaní na stavu rádi předvedeme na řemeslném jarmarku nebo naučíme každého, koho toto krásné tradiční řemeslo zajímá.

Kontakt na výrobce:

Mgr. Jiří Krpeš

Staré Hamry 174
739 15 Staré Hamry
tel.: 774 020 544
tel.: 732 985 448

http://farmavalaska.cz

Mgr. Jiří Krpeš

telefon: 774 020 544

Nika Krpešová

telefon: 732 985 448

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.