Štramberské uši

produkt

Dodává: Bohumila Šuterová

Obec: Štramberk

Region: BESKYDY

logo

Další fotografie:

Tradiční cukrářský výrobek ve tvaru kornoutu vyrábíme v naší domácí pekárně podle chráněné receptury. Naše firma působí na trhu již od roku 1989.
Štramberské uši jsou vyráběny podle vlastní chráněné receptury z hladké mouky,cukru,medu,vajec a směsi koření. Těsto je lito na plechy do forem kruhového tvaru a po upečení stáčeno do tvaru kornoutu, který vytváří zjednodušenou napodobeninu lidského ucha.
Podle místní pověsti ve 13. st. našli při vpádu Tatarů obyvatelé z celého okolí útočiště na hoře Kotouč.Tam na ně Tataři několikrát zaútočili. Při posledním útoku se strhla bouře, která zaplavila rybník nad tatarským ležením. Toho zdejší obyvatelé využili, prokopali hráz rybníka, a tím Tatary vyplavili. Potom našli ve vyplaveném táboře několik pytlů uší, které Tataři utínali pobitým křesťanům. Na památku této události se pečou ve Štramberku takzvané „Štramberské uši".
Vyrábíme různé druhy této pochoutky: klasické, ořechové (sypané rozemletými oříšky), mandlové (sypané plátky mandlí), čokoládové (sypané drcenou čokoládou), máčené v tmavé a bílé čokoládě.

Propagační letáček Štramberské uši

Kontakt na výrobce:

Bohumila Šuterová

Náměstí 39
742 66 Štramberk
tel.: 606 625 313

http://www.suterova-b.cz/
https://www.usistramberske.cz/

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.