Šití lidových oděvů/krojů Jacků z Jablunkova a Slezských goralů včetně ručního vyšívání jejich částí

produkt

Dodává: Ivana Di-Giustová

Obec: Jablunkov

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

V prostorech mé dílny, která se nachází v srdci kraje Slezských horalů v centru města Jablunkov, mi pod rukama ožívají nové i renovované původní podoby místních krojů. 

Od roku 1995 se zabývám zpracováním textilu, výrobou a zakázkovým šitím oděvů a textilních doplňků. V dnešní době se věnuji však převážně výrobě šitých textilních části lidových krojů, včetně jejich zdobení ruční výšivkou.  Duši mi v dílně vždy potěší práce na renovaci starých původních krojů, těší mně znova oživovat jejich krásu.  

Mou snahou je uchovávat hodnoty poctivé řemeslné ruční výroby, obnovovat a propagovat tradiční i méně známá textilní řemesla, používaná při výrobě tradičního lidového oděvu našeho kraje. 

Mám ráda kontakt se silou života, která se projevuje ve všem obyčejném, prostém a přirozeně jednoduchém. Je to síla skrytá v odvaze žít obyčejný, jednoduchý život, být lidský, nebát se poctivé práce. Hodnoty, které vždy byly blízké prostému lidu tohoto kraje. Hodnoty, které vždy stojí za to žít. 

Kontakt na výrobce:

Ivana Di-Giustová

Dukelská 108
739 91 Jablunkov
tel.: +420 605 127 957

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.