Šperky z místních kamenů

produkt

Dodává: Lenka Libosvárská

Obec: Opava

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

Lenka Libosvárská pochází z Brna. Původním povoláním překladatelka beletrie a odborné literatury přijala v roce 1996 místo na Slezské univerzitě v Opavě, kde působila pět let.

Náročnou pedagogickou činnost potřebovala vykompenzovat nějakou tvůrčí aktivitou a v tu chvíli se dostalo ke slovu šperkařství a malba na hedvábí. Jako samouk si postupně osvojovala různé metody, které ráda kombinuje při tvorbě svých výrobků. Dává přednost materiálům jako jsou minerály, ocel a kůže. Zabývá se také abstraktní akrylovou malbou.

Šperky z místních kamenů patří do série výrobků, při jejichž tvorbě Lenka Libosvárská používá kameny nalezené při svých toulkách regionem Opavského Slezska. Často a ráda pracuje s břidlicí nasbíranou v oblastech, kde se břidlice tradičně dobývala, tedy na Budišovsku a Vítkovsku, a také se sádrovcem, nalezeným v blízkosti Opavy. Kameny mají zajímavý tvar, barvu, strukturu, zkrátka k autorce mluví. Podle potřeby je zdobí kouskem exotického minerálu.  Šperky jsou zasazeny technikou měkkého pájení a zavěšeny na vhodném závěsu.

Každá nositelka tohoto jedinečného šperku si nese na krku příběh krajiny Opavského Slezska.

Kontakt na výrobce:

Lenka Libosvárská

Raškova 533/3
747 05 Opava
tel.: +420 605 814 886

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.