Harmonizační strunné nástroje ZOHARO

produkt

Dodává: ZOHARO

Obec: Račetice

Region: POOHŘÍ

logo

Další fotografie:

ZOHARO je malá dílna na výrobu strunných harmonizačních nástrojů, která začala vznikat před 5 lety v oblasti Dolního Poohří. Je možné je využít v rámci skupinové muzikoterapie nebo doma. Řemeslo prezentoval již český výrobce harf, pan Karel Hanzík.

Kantely jsou strunné drnkací nástroje určené k intuitivní hře a improvizaci. Jsou to nástroje pro radost ze spontáního tvoření a hry, pomocníci v objevování krásy. Není třeba se učit techniku hraní, je dobré se s nástrojem sladit a zkoumat jeho možnosti. Potom se otevírají stále nové variace hry a prožitku. Nástroj je také možné přikládat na tělo a nechat tóny prostupovat dovnitř.
Střední kantely jsou dvanáctistrunné, laděné pentatonicky od tónu e. Velké kantely mají 15 strun a jsou laděné od tónu g, také pentatonicky. Pentatonika je jednoduché a výrazné ladění, ve kterém jakákoli kombinace tónů zní vždy harmonicky.
 
K jejich výrobě používám cedr, ořech, jasan a smrk. Ze smrku je tvořena vždy zadní deska rezonanční skříňky a jasan zase slouží jako vnitřní opora pro kolíčky a hřebíčky na upínání strun. Tělo nástroje je potom buď ořechové nebo cedrové. Cedr se učím používat nově a práce s ním mi dělá velikou radost. Přidaná hodnota pří opracovávání cedru je jeho nádherná vůně, kterou nástroje i po úpravě přírodními vosky stále mají. Moc krásné jsou mytologické příběhy, které se vážou k jednotlivým stromům. Pokud vás některý z nástrojů láká, doporučuji prozkoumat i tuto oblast. Druhy dřeva, které používám jsem vybírala intuitivně, v souladu s rezonančními vlastnostmi. Série je vždy zdobena různě barevnými perleťovými vsádkami, nově používám také krystaly a kameny.
 
Kromě kantel v dílně Zoharo Instruments vznikají také duochordy - nástroje, kterým říkám moře. Nebo rezonanční lehátko, díky kterému můžete prožít zážitek hudebního nástroje, na který je hráno. A spoustu dalších experimentů.
 

Kontakt na výrobce:

ZOHARO

438 01 Račetice 60
tel.: 733 156 509


Kateřina Zochová

telefon: 733 156 509

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.