Milovské perníčky, Milovské pralinky

produkt

Dodává: Mgr. Petra Kovaříková

Obec: Křižánky

Region: VYSOČINA

logo

Další fotografie:

Milovské perníčky se pečou podle jedné z původních perníkových receptur, která svým charakterm odpovídá regionu Vysočina 
Zdobení perníčků je autorské – má jednotný rukopis a dodržuje výtvarné principy – rovnoměrné rozložení ornamentu v ploše, vyvážená barevnost. Navazuje svým způsobem na výtvarnou tradici Vysočiny.
Barevnost perníčků se odkazuje na výrobu horáckého skla – typická je sytá růžová, tyrkysově a blankytně modrá, světle zelená. Kromě barevných perníčků se vyrábějí kolekce zdobené pouze bílou linkou – původní zdobení. Použití marcipánu je svým charakterem ojedinělé a výrobky jsou typické svým vzhledem dekorovaného marcipánu.

Milovské pralinky: výroba pralinek navazuje technologicky na výrobu perníčků (vznikla jako zpracování zbytků z primární výroby). Pralinky jsou autorskou recepturou majitelky firmy, svým složením i chutí jsou unikátním výrobkem. Typická je pro ně rovněž ruční výroba a většinový podíl lokálních surovin. Jsou tedy moderním pokračováním tradičního výrobku (perníčku) a jeho dalším, inovovaným zpracováním za použití tradičních technik ruční výroby.

Kontakt na výrobce:

Mgr. Petra Kovaříková

České Milovy 31
592 02 Křižánky
Česká republika
tel.: 724 828 287

https://www.milovskepernicky.cz/

Mgr. Petra Kovaříková

majitelka
telefon: 724 828 287

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.