Chléb „Gazdów Góreckich”, podplamenice, tvaroh a máslo

produkt

Dodává: Agroturystyka „Chlebowa Chata”

Obec: Górki Małe

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Chléb, který peče rodina Dudysů, je z žitné mouky (80%), takže je tmavý, lehce kyselý a krásně křupavý, neboť se peče v peci vytopené dřevem podle více než sto let staré receptury.

Chléb „Gazdów Góreckich”, podplamenice, tvaroh a máslo od Jadwigy Dudys:
Příprava těsta a pečení trvá několik hodin. Nejprve se v díži zadělá kvásek a po několika hodinách se vypracuje těsto a zatopí v peci. Upečený chléb musí ještě 4 hodiny chladnout, a proto se také pečou čerstvé tenké placky - podplamenice, které jsou ze stejného chlebového těsta. Pečou se pouze jednu až dvě minutky a nejlíp chutnají teplé polité máslem a medem. K tomu výborně chutná žitná káva s mlékem. Tyto pochutiny jedli už před sto lety, proto se také chléb peče ve stoleté dřevěnici. V hospodářství si lze prohlédnout nejen chlebovou pec, ale také staré zemědělské stroje nebo se něco dozvědět o včelařství.

Každý účastník ukázky připravuje domácí podplamenici, která jde do pece na dřevo a po jedné minutě je připravena k ochutnání. Na stole je připraveno také máslo, med, sádlo a náš žitný chléb. K pití nabízíme jemnou obilnou kávu s mlékem. V rozšířené verzi na váš čeká odstřeďování mléka, stloukání másla v tradiční máselnici a vyrábění bílého sýra.

Kontakt na výrobce:

Agroturystyka „Chlebowa Chata”

Breńska 113
434 36 Górki Małe
Polsko
tel.: +48 338 539 630
tel.: +48 664 345 019

http://www.chlebowachata.pl

Jadwiga Dudys

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.