BIO výpěstky a výrobky ze Soutoku

produkt

Dodává: Svobodný statek na soutoku, o.p.s.

Obec: České Kopisty

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Společnost se zabývá jak pěstováním bio zeleniny, ovoce a bylin od roku 2012, tak současně jejím zpracováním. Jejich činnost je založena na biologicko-dynamickém zemědělství a jeho léčivém vlivu na krajinu a člověka. S tím také přistupují k pěstování a zpracování plodin.

Během roku zde vypěstují více jako 100 druhů plodin!

Příkladem mohou být: červené, žluté a fialové brambory, oranžová, žlutá a fialová mrkev, červená, žlutá, bílá a oranžová řepa, několik druhů cibule, salátů, ředkví a rajčat.  Z ovoce pěstují melouny, jahody, maliny, jablka, hrušky, švestky, hložinky, meruňky a další.

Z bylin na poli roste například: maliník, oregáno, šalvěj, mateřídouška, kopřiva, konopí, pelyněk, měsíček, řebříček, libeček, bazalka, artyčok, saturejka. Z nich se připravuje řada bylinných směsí: ovocné čaje, bylinné čaje (prosvětlánek předspánek, zažívací žaludeční, camphillská květová, provensálská, průdušková).

Největší část svých výpěstků pěstují nastatku tzv. KPZ (komunitou podporované zemědělství), které funguje na principu předplacení úrody. Tím vzniká podpora a propojení pěstitele a odběratele

BIO zpracovna funguje na principu sociálního podniku a vytváří vhodná pracovní místa pro osoby se zdravotním hendikepem. S novou šetrnou technologií zpracovává a prodává výrobky hlavně z vlastních bio výpěstků zeleniny, ovoce a bylin.

Základní sekce výrobků jsou pak:

  • Nakládané zeleniny (zelí, kimchi, květák,…)
  • Pesta a pasty (kečupy, pesta, hořčice..)
  • Sladké výrobky (džemy, přesnídávky, povidla,..)
  • Sirupy

Svobodný statek na soutoku je součástí camphillského společenství na soutoku, které žije dle antroposofického pohledu na svět – ozdravení krajiny, společnosti a postavení zemědělce.

Kontakt na výrobce:

Svobodný statek na soutoku, o.p.s.

Společnost bio dynamického zemědělství

České Kopisty 5
412 01 Terezín
tel.: +420 739 573 798
https://www.svobodny-statek.cz
https://www.zesoutoku.cz

Jaroslav Lenhart

ředitel - hlavní zahradník, velkoobchod
telefon: +420 731 171 893

Jiří Hospodka

rozvozy region, biozpracovna
telefon: +420 739 573 798

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.