Vyškrabovné kraslice

produkt

Dodává: Marie Jakubíčková

Obec: Vacenovice

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

Vyškrabování kraslic se věnuji od svého dětství, tuto techniku jsem se naučila od své babičky i maminky. V mládí jsem zdobila kraslice jen pro svou rodinu a své kamarádky z firmy Maryša, v níž jsem téměř celý život pracovala. Zájem o tradičně zdobená vajíčka se však neustále zvyšoval a okruh zájemců rozšiřoval,“ říká ke svým začátkům Marie Jakubíčková.

Kraslice Marie Jakubíčkové jsou charakteristické typickým slováckým vzorem, stylizovanými květinami, jablíčky či hrozny. Původní barva kraslic ve Vacenovicích byla černá nebo fialová. Dnes se již vyškrabují i kraslice červené a na přání zákazníka lze použít i jinou barvu.

Paní Jakubíčková má velkou zásluhu na rozvoji a zachování lidových tradic mimo jiné i tím, že již mnoho let vede kroužek dětí z Vacenovic, kde je učí této tradiční technice výzdoby kraslic. Za ta léta jejíma rukama prošlo několik desítek dívek, ale i chlapců, kteří zasílají své výrobky do soutěží, např. do Libotenic do Asociace lidových malířů a malířek a získávají zde mnohá ocenění.

Kontakt na výrobce:

Marie Jakubíčková

Vacenovice
tel.: 728777428

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.