Med

produkt

Dodává: Jindřich Pilát

Obec: Nezdenice

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

„Jako malý kluk jsem chodíval pomáhat rodičům sušit seno do zahrady paní Čubíkové, která tady chovala dvě nebo tři včelstva. To bylo mé první pokukování po včelách. Vždy mě pohled na rojení kolem úlů uklidňoval. V té době jsem choval poštovní holuby, se kterými jsem závodil. V učení jsem ale začal navštěvovat včelařský kroužek a po ukončení školy se mi stále honilo hlavou pořídit si někdy včely. Zlomový byl rok 2005, kdy jsem se stal členem ZO Nezdenice. Přes zimu jsem studoval literaturu a na jaro si koupil první tři úly,“ říká ke svým včelařským začátkům Jindřich Pilát.

Lidé si zanedlouho aktivit pana Piláta všimli a začali si k němu chodit na med, který jim velmi chutnal. To včelaře časem inspirovalo k tomu, aby začal svými vzorky přispívat do nejrůznějších specializovaných klání. A jeho med obstál na výbornou, v průběhu let totiž posbíral mnohá ocenění v celorepublikových i regionálních soutěžích.

Kontakt na výrobce:

Jindřich Pilát

Nezdenice
tel.: 733385234

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.