Figurky z kukuřičného šustí

produkt

Dodává: Františka Snopková

Obec: Uherské Hradiště

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

Další fotografie:

„Drobnými ručními pracemi jsem se zabývala už od malička, k práci s kukuřičným šustím jsem se však dostala až po mateřské dovolené, v roce 1983. Tehdy jsem hledala nové možnosti uplatnění ve středisku Ústředí lidové umělecké výroby v Uherském Hradišti, kde jsem se setkala s paní Hermanovou -Prachařovou z Polešovic. Ta mě zasvětila do problematiky práce s touto přírodninou. Práce se šustím mě pohltila, zakázek bylo hodně, takže musela být postupně do práce zapojena celá rodina,“ uvádí ke svým začátkům Františka Snopková.

Po roce 1989 a po likvidaci střediska ÚLUV v Uherském Hradišti se Františka Snopková zaregistrovala jako živnostník. Nejdříve vyráběla figurky podle předlohy ÚLUV, ale pak si začala figurky vymýšlet sama. Náměty pro své stále nové originální postavičky hledá rovněž ve starých ilustrovaných kalendářích, knížkách nebo na starých fotografiích. V roce 2006 jí byla udělena Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby ve specifickém oboru práce s přírodním materiálem – kukuřičným šustím. Držitelka ceny Vladimíra Boučka.

 
 

Kontakt na výrobce:

Františka Snopková

Uherské Hradiště
tel.: 737678731

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.