Med a včelí produkty

produkt

Dodává: Marcel Třasoň

Obec: Kudlovice

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

Další fotografie:

„Jako naprostý začátečník jsem začal včelařit v roce 2008 se 4 včelstvy na zahradě u domu. Chtěl jsem se tomu věnovat, jako svému koníčku. Po prvním medobraní jsem získal prvních 90 kg vynikajícího medu. Toto množství se ale nakonec ukázalo jako nedostatečné, protože čaj oslazený cukrem už u nás doma nikomu nechutnal. O rok později jsem tak zazimovával o 30 vlastnoručně odchovaných včelstev více,“ popisuje své začátky Marcel Třasoň.

O další rok později byla zahrada malá, a tak začal s včelami kočovat do lesa, do Kudlovské doliny, odkud vzešel vynikající medovicový med, vonící lípou. V roce 2010 se Marcel Třasoň také profesně začal zabývat výrobou úlů a potřebami pro včelaře. V současnosti obhospodařuje 120 včelstev na 5 stanovištích v okolí Kudlovic a jedno na Valašsku. Každoročně odchová na sto včelstev, o které mají zájem nejen začínající včelaři. Kromě produkce medu, propolisu, mateří kašičky a vosku, chová včelí matky, vyrábí medovinu nebo odlévá svíčky.

 
 

Kontakt na výrobce:

Marcel Třasoň

Kudlovice
tel.: 775972192

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.