tradiční slovácký perník

produkt

Dodává: Irena Burdová

Obec: Jalubí

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

„Zdobení perníků není jen slovácký ornament. Je to tečka, čárka, kolečko a oblouček, který se spojí do určitého tvaru, a tak se může každý pokusit něco vytvořit. Nejvíce však člověka naučí čas,“ dodává s úsměvem paní Burdová.

Ona sama se do zdobení perníků pustila v průběhu mateřské dovolené, a to nejprve pro radost svých dětí, později i pro vlastní potěšení z tvůrčí práce. Od dětství ráda kreslila, zejména slovácký ornament, s jehož prvky se seznámila díky své babičce, která byla zručnou vyšívačkou. V její rodině se výrobě perníků předtím nikdo nevěnoval, a tak všechny zkušenosti musela získávat sama.

Své umění poprvé předvedla veřejnosti v roce 2002 ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, kde se setkala s dalšími řemeslníky, kteří rádi předávají své zkušenosti. O rok později poprvé prodávala své výrobky na řemeslném jarmarku. Ohlas, který její perníky vyvolaly, jí dodal odvahu, sebevědomí a chuť věnovat se zdobení perníků nadále. V roce 2017 získala cenu Vladimíra Boučka.

Perníčky můžete objednat na tel.:734 551 958

Kontakt na výrobce:

Irena Burdová

Jalubí
tel.: 734551958

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.