Krojová výšivka

produkt

Dodává: Jarmila Kraváčková

Obec: Babice

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

Další fotografie:

„K ručním pracím a zájmu o kroje mě přivedla babička, která kroj nosila. Uměla ho ale i ušít a vyžehlit. Bohužel, tuto dovednost mi už nestačila předat. Postupem času se můj zájem soustředil na výšivku, a to na křížkovou a richelie. Stále jsem však hledala někoho, kdo by mě naučil krojové vyšívání, tzv. na výřez,“ popisuje své první zkušenosti Jarmila Kraváčková.

V roce 1997 se díky své kamarádce setkala s paní Marii Rozumovou z Traplic, která byla ochotná předat své zkušenosti a dovednost krojové vyšívačky. Dalším mezníkem bylo setkání s paní Annou Gahurovou se Starého Města, která byla vyhlášenou a uznávanou odbornicí na šití a žehlení krojů. Od paní Gahurové získala staré vzory na vyšívání po její mamince, ze kterých čerpá dodnes. Zájem paní Jarmily Kraváčkové se soustřeďuje především na krojové vyšívání z oblasti Starého Města, Babic, Velehradu, Spytihněvi, Traplic, Kudlovic ale i Březolup, Bílovic, Topolné a Mařatic. Držitelka Ceny Vladimíra Boučka.

Vyšívání můžete objednat na tel. 777 971 001

Kontakt na výrobce:

Jarmila Kraváčková

Babice
tel.: 777971001

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.