Pivo Lanýž

produkt

Dodává: Dvůr Perlová voda

Obec: Budyně nad Ohří - Kostelec nad Ohří

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Pivo Lanýž je vařeno v soukromém minipivovaru, který je součástí usedlosti Dvůr Perlová voda z Kostelce nad Ohří.

Všechna piva nesou označení Lanýž o různé stupňovitosti a formě kvašení (svrchně, spodně kvašená piva), jsou nepasterizovaná a nefiltrovaná.

 

Výjimečný charakter dává pivu Lanýž místní studniční voda, která pochází z vlastního, cca 60 m hlubokého vrtu ve vápencovém podloží (je extrémně tvrdá a minerální).  Ve spojení s použitou technologií  a výrobním procesem, vzniká produkt, jehož chuť a celkový dojem je prakticky nemožné napodobit na jiném místě.

Pivo je vařeno dle tradičních postupů a receptur, z kvalitních českých sladů a odrůd chmele žatecko – úštěcké oblasti. Piva se vyznačují vždy správně vyváženým poměrem chutí a vůní, aby odpovídala svými parametry danému typu piva, zejména pak vynikají velmi dobrou až nadprůměrnou pitelností.

Vysoká kvalita čepovaného piva v restauraci Dvůr Perlová voda je zajištěna díky čepování přímo z přetlačných tanků, kde si pivo uchovává maximum svých požadovaných vlastností.

Hlavním motivem na etiketách všech druhů piva Lanýž je silueta zříceniny hradu Hazmburk, vytvořená na základě vlastního grafického návrhu.  Pivo je možné zakoupit i k následné konzumaci, a to ve skleněných i PET lahvích.

Seznam surovin ve finálním výrobku - % zastoupení:

  • Pitná voda z vlastního vrtu = 93 – 96 % v závislosti na typu piva.
  • Alkohol = 4 – 7 % v závislosti na typu piva.
  • Ječné slady (mimo region) obsah nelze vyjádřit procentem, ve výsledném výrobku zastoupeny ve formě barvy a chuti.
  • Upravený chmel – více než 90 % použité suroviny je místní – obsah nelze vyjádřit procentem, ve výsledném výrobku je zastoupen ve formě vůně a hořkosti.
  • Pivovarské kvasnice (mimo region) – podílejí se na výrobě produktu formou vzniku alkoholu a CO2, jejich zbytkový objem v produktu je marginální.

 

Kontakt na výrobce:

Dvůr Perlová voda

Usedlost Dvůr Perlová voda s vlastním minipivovarem, skvělou gastronomií a krásným ubytováním.

Kostelec nad Ohří 13
413 01 Budyně nad Ohří - Kostelec nad Ohří
Česká republika
tel.: +420 416 813 594

https://www.dvurperlovavoda.cz

Luděk Šantora

Jednatel

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.