Kozí a kravské sýry z Hospodářství Pod Strážným vrchem Merboltice

produkt

Dodává: Jindra Šancová - Hospodářství pod Strážným vrchem

Obec: Děčín

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Domácí sýry z kozího a kravského mléka vyrábí paní Jindra Šancová ručně ve své sýrárně, která je součástí jejch hospodářství. Objekt je bývalé rychtářské stavení, je kulturní památkou a jedním z hlavních stavení chráněné památkové obce Merboltice.

Všechny sýry jsou ve 100% bio kvalitě

Kravské sýry se vyznačují vysokou tučností a lahodností díky zpracování z mléka z vlastního chovu Jersey krav. Jejich mléko má vysokou tučnost (až 7%) a obsahuje betakaroten, který ovlivňuje spolu s tučností jeho barvu. Mléko je krásně žluté.

Všechny produkty typu “korbáčky” jsou ručně zpracovány, tzv. “tahány” do dalších forem - Provázky, Prstýnky, Jadely, Parenica. Mezi další produkty patří čerstvé sýry, žervé, jogurty, máslo a spoustu dalšího. 

Čerstvé kozí sýry jsou vyráběny v r§zných příchutích vlastních bylinek nebo česneku a ve formách žervé či sýrů balkánského typu. 

Krávy jsou dojeny ručně, kozy z části sezóny také.

Hospodářství Pod Strážným vrchem je malou rodinnou farmou, která ctí kulturní tradice a zachovává historický ráz krajiny. Hospodářství nabízí i ubytování v samostatném domku na přilehlém pozemku. To je vhodné i pro pobyty s dětmi.

Kontakt na výrobce:

Jindra Šancová - Hospodářství pod Strážným vrchem

Hospodářství Pod Strážným vrchem

Merboltice 141
405 02 Děčín
Česká republika
tel.: +420 777 658 873

http://podstraznym.cz/FARMA_CZ

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.