Víno z rodinného vinařství

produkt

Dodává: Vinařství Čurdovi

Obec: Pravice

Region: ZNOJEMSKO

logo

Další fotografie:

Víno z rodinného vinařství, které Čurdovi tvoří v Božicích na Znojemsku již třetí generaci.

A máme za sebou ve vinařství už kus cesty, nicméně to důležité se u nás nemění. Kvalitní podmínky pro pěstování vinné révy, malé šarže vín a zrání v dubových sudech. Děláme to přesně tak, jak si tradiční výrobu představoval náš děda. My tomu akorát vtiskli kousek té moderní doby.

O hrozny pečujeme na viniční trati Pustina. Stará a pro ostatní plodiny nehostinná viniční trať, charakteristická svými půdními a klimatickými podmínkami. Právě takové podmínky dávají za vznik unikátní a dokonalé chuti každého vína. Pracujeme s původními, přes 40 let starými keři tradičních odrůd. Teprve postupnou podsadou do vinice pouštíme i další odrůdy, se kterými se učíme pracovat. Na celé vinici je udržován systém integrované produkce, to znamená, že hospodaříme udržitelným způsobem za minimalizace použití syntetických preparátů a použité agrotechniky.

Naším produktem jsou vína tradičních odrůd (Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát moravský, Zweigeltrebe, Rulandské šedé a Ryzlink rýnský), jiskrné barvy a lahodné chuti. Spojují v sobě eleganci každé lahve a tvrdou práci, která za ní stojí. Na vinici totiž není každý den růžový, ba ani bílý, nebo červený. Je to výzva, se kterou se vypořádáváme každý den svojí pracovitostí i respektem k přírodě, Je to cesta plná slunných i deštivých dnů. A proč to děláme? Protože pro nás je víno láska...

Kontakt na výrobce:

Vinařství Čurdovi

Pravice 105
671 78 Pravice
tel.: 725 989 369


Bc. Jiřina Pavelková

telefon: 725989369

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.