Kružberský pstruh

produkt

Dodává: Povodí Odry, státní podnik

Obec: Opava

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

KRUŽBERSKÝ PSTRUH - RYBA S VYJÍMEČNÝM MASEM

Jeho specifikum je odchov ve velice kvalitní vodě z vodárenské nádrže Kružberk. Díky krmení prvotřídním dánským krmivem Biomar a také skutečností, že z nádrže Kružberk se dostává do odchovných nádrží také přirozená potrava – zooplankton, dostává se na váš stůl ryba s opravdu výjimečným masem. Takto odchované ryby nabízí státní podnik Povodí Odry ve svých podnikových prodejnách v Opavě na Kolofíkově nábřeží č. 54 a v Krnově na Petrově rybníce. Samozřejmě Kružberského pstruha můžete zakoupit i přímo na farmě Kružberk pod přehradní hrází. Současně je možné se s ním setkat i na prodejnách některých regionálních prodejců, kteří Kružberského pstruha od Povodí Odry odebírají (více o prodejních dobách na www.pod.cz).

Prodejní místo Petrův rybník

https://mapy.cz/s/ranajoveka

Prodejní místo pod hrází vodní nádrže Kružberk

https://mapy.cz/s/beburegefa

V prodejnách státního podniku Povodí Odry se prodává Kružberský pstruh vždy živý a čerstvý s možností dalšího opracování přímo na místě. Bonusem pro vás je i skutečnost, že chlapi, kteří vám ryby prodávají, je zároveň chovají, takže vám mohou kvalifikovaně odpovědět na vaše dotazy.

A zde jen vysvětlení k označení KRUŽBERSKÝ LOSOSOVÝ PSTRUH. Nejedná se samozřejmě o nový druh ryby či o lososa. Je to klasický pstruh, odchovaný v podmínkách Kružberské farmy. Zbarvení masa, podobného lososu získává z krmiva obohaceného o přírodní pigment Astaxantin. Je to výtažek ze sladkovodních řas (Haematococcus pluvialis). Jedná se o silný antioxidant a má tudíž velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Název lososový je tedy ryze obchodní označení. Velikost prodávaných ryb je od cca 1 do 2,5 kg. Výhodou je, že z nich lze upravit filety téměř bez kostí a ty pak mají širokou škálu kulinářského využití.

Kružberský pstruh získal certifikát regionálního produktu a může tak užívat značku „OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt“.

Zbývá už jen popřát dobrou chuť.

Kontakt na výrobce:

Povodí Odry, státní podnik

Adresa prodejny

Kolofíkovo nábř. 54
747 05 Opava
tel.: +420 606 713 389

https://rybnehospodarstvi.pod.cz/

Ivo Jedlička

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.