Vlněnka z Kunzova

produkt

Dodává: Jana Suchá

Obec: Radíkov

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Kabelka
Šátek
Střevíčky
Ponožky
Vesta
Kabelky
Vesta 2
Šála
Šátek 2

Výrobky předené, pletené, plstěné a tkané z lokální ovčí vlny a jiných materiálů. Což obnáší předenou přízi určenou k dalšímu zpracování (pletení, háčkování, tkaní), výrobky přímo zhotovené – čepice, šály, oděvy všeobecně (vesty, svetry, šaty), výrobky plstěné (oděvní doplňky, rukavice, papuče).

Každý můj výrobek je originálním kusem vznikajícím v mé dílně. Každému oděvu dávám svýma rukama kus sebe, svůj nápad, um a čas.

Zpracování vláken z rostlin či zvířecí srsti je známo již od neolitu. V místech, kde se ovce chovaly, se zpracovávalo všechno. Nejinak to bylo s vlnou. Z ostříhané vlny se vytvářely oděvy pro rodinu, případně plátna či vlněného sukna. Techniku předení ovládala téměř každá žena. Ještě dnes nacházíme na půdách staré kolovraty našich babiček a rozložené stavy na tkaní. Pletené oděvy z vlny byly nedílnou součástí oděvů po staletí. V regionu Radíkova se historicky chovaly spíše krávy a koně. Zde kolovraty v historii řemesel nenajdeme. Avšak v současné době se zde rozvíjí chovatelství ovcí nejen jako přírodních „sekaček“ na trávu, ale také pro zdravé a chutné maso. A zde stojím já jako zakladatelka nové tradice zpracování vlny a jejího využití ekologickým způsobem.

Kontakt na výrobce:

Jana Suchá

Provozovna

Radíkov 71
753 01 Hranice
tel.: +420608719363

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.