Jindřichovský prut

produkt

Dodává: Ing. Lubomír Holčák

Obec: Jindřichov

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Ilustrační obrázek - dekorace z prutů
Ilustrační obrázek - věnce z prutů

Vznik Vrbária v Jindřichově se datuje k 3.květnu 2018. Založení i ošetření sadby je prováděno vždy ručně, mladé rostliny vyžadují ve fázi zakořeňování pravidelné zalévání, aby zůstaly vlhké, zejména během suchých období. Pravidelný řez vrbových stromů je důležitý pro udržení požadovaného tvaru a hustoty větví. Travní porost v meziřadí i příkmení je sečen ručně. Sklizeň proutí se provádí na jaře, kdy jsou větve nejpružnější. Sklizeň je prováděna ručně, celkově se jedná o pěstování s vysokou ruční pracností.

Vrbové proutí je tradičním materiálem pro výrobu různých řemeslných výrobků jako jsou např. koše různých velikostí i tvarů, dekorativní předměty, jako jsou květináče, ozdoby nebo umělecká díla. Tyto předměty mohou sloužit jako stylové doplňky do interiéru nebo exteriéru. Vrbové proutí je také vhodné pro výrobu zahradních plotů a ohrádek, které mohou poskytnout přirozený a rustikální vzhled zahradě nebo venkovnímu prostoru.

Jedná se o přírodní materiál s různým využitím v řemeslnictví i dekorativním umění.

Kontakt na výrobce:

Ing. Lubomír Holčák

Jindřichov 1
753 01 Jindřichov
tel.: 775 677 187

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.