Český med z Kamenice nad Lipou a Kamenická medovina

produkt

Dodává: Filip Liška

Obec: Kamenice nad Lipou

Region: VYSOČINA

logo

Další fotografie:

Český med z Kamenice nad Lipou a Kamenická medovina pochází od včelaře pana Filipa Lišky. Jedná se o český med, který pochází z okolí Kamenice nad Lipou. Konkrétně je to med květový pastový, květový smíšený a medovicový lesní. Dále pak do produktů této farmy patří Kamenická medovina, která se vyrábí pouze z medů vlastní produkce. Všechny výrobky jsou zpracovávány ve vlastní provozovně v Pravíkově u Kamenice nad Lipou.
Veškerý řepkový med se ihned po vytočení pastuje a plní do sklenic. Ostatní medy se skladují v konvích a do sklenic se plní po ztekucení (zahřátím do 50 °C v tepelné komoře) průběžně během roku.
S osmdesáti procenty včelstev se během sezóny kočuje a med se vytáčí přímo na stanovišti v pojízdné medárně vybavené nerezovou odvíčkovací stolicí a šestirámkovým zvratným medometem. Do stabilní medárny přímo v provozovně se pak přiváží jen konve s medem.
Ty jsou zde skladovány a med je průběžně plněn do obalů. Po vytočení poslední snůšky jsou včelstva převezena na zimní stanoviště, kde jim jsou doplněny cukerné zásoby, jsou provedena veškerá léčení proti varroáze a včelstva jsou tak připravena na další sezónu.
Systém nástavkového včelaření  umožňuje chovat větší počet včelstev při menší náročnosti na čas a námahu. Chovají tak přitom zdravá a silná včelstva, která jsou zárukou slušných výnosů a produkce kvalitního medu – nenahraditelné složky v potravě člověka.
Koncem roku 2004  uvedli do provozu stáčírnu medu schválenou Krajskou veterinární správou. Cílem vybudování tohoto zařízení je možnost nabídnout zákazníkům kvalitně zabalený med, který putuje co nejkratší cestou z včelího plástu přímo do sklenice (plást, medomet, konev, sklenice). Prodávat kvalitní med po celý rok – to je jejich hlavní úkol.

Kontakt na výrobce:

Filip Liška

Pravíkov 43
394 70 Kamenice nad Lipou
tel.: +420 602 426 286

http://www.vcelarstvi-liska.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.