Včelí produkty a výrobky ze včelího vosku

produkt

Dodává: Jana Provazníková – Včelařská farma Veletov

Obec: Kolín II.

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

Včelařská farma vznikla na základě rodinné tradice v chovu včel (včelaří již třetí generace) v roce 2000.

Nyní chová 500 kmenových a 100 záložních včelstev v nízkonástavkových úlech bez královské mřížky. Produkce včelařské farmy je zaměřena na získávání a zpracování jednodruhových medů nejvyšší kvality až k finalizaci, tj. plnění medu do spotřebitelských obalů a následně jeho prodeji.

Jednodruhovosti zejména květových medů je dosaženo kočováním za pastvou, označováním rámků i následným vytáčením medu ve dvou medometech, dle druhu snůšky. V našich podmínkách získáváme standardně med řepkový, z ovocných stromů, akátový, lipový, slunečnicový, luční. Raritou některých sezón je med z kaštanu či kakostu obecného a velice oblíbený med ze svazenky či růžáku. Snůška včel, a tím produkce medu, je velmi ovlivněna počasím a ošetřováním porostu zemědělci.

Kvalita je zajištěna produkcí medu na panenském díle a obměnou díla, které je prováděno pouze z našeho vosku. Kvalita produkovaných medů byla oceněna v celostátní soutěži „Český med“ prvním místem v roce 2002, 2004 a druhým místem v roce 2003. Dále med obdržel řadu certifikací od výzkumných ústavů v České republice.

Včelařský potažmo potravinářský provoz je pod veterinárním dohledem a splňuje požadavky na provoz v EU.

Vedle medu včelařská farma chová vlastní matky, produkuje oddělky, dodává propolis, pyl a vosk farmaceutickému průmyslu pro další zpracování. Zajišťuje též servisní včelařské služby pro okolní organizace.

Mimo sezónu vyrábíme dekorativní svíčky ze včelího vosku jak odlévané, tak stáčené z mezistěn.

Kontakt na výrobce:

Jana Provazníková – Včelařská farma Veletov

Veletov 20
280 02 Kolín II.
tel.: +420 602 387 065

http://www.vcelaveletov.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.