Pivo

produkt

Dodává: Pivovar Svatý Ján

Obec: Kolín

Region: POLABÍ

logo

Pivovar Svatý Ján je „malý“ rodinný pivovar, který vede sládek Martin a sládková Ilona. Do provozu byl uveden v roce 1996. Nabízí zakázkovou výrobu nefiltrovaných piv s použitím tradiční technologie a surovin. Pivo z minipivovaru je určeno obvykle konkrétním zákazníkům, vyznačuje se nezaměnitelnou chutí a je produkováno postupy, které obvykle ve velkovýrobně nelze aplikovat. V pivovaru Svatý Ján se vaří Mazel 14 % polotmavý speciál, Fešák 12 % světlý ležák, Povstalec 12 % světlý ležák a Oliver 12 % pšenicový speciál

Varní voda je čerpána přímo z vrtu na pozemku pivovaru a vyznačuje se jemným obsahem minerálů odpovídajících složením vodám poděbradských lázní. Právě přiměřený obsah minerálů ve varní vodě je velice důležitý, protože při konzumaci piva dochází k jejich odplavování a je tedy nutné je doplňovat.

Sladina je vařena z dvou až třech typů sladů, převážně české produkce a mladinu vytváří dva druhy chmele.

Základem Svatojánských piv jsou ovšem kvasnice pro spodní kvašení, které se z hotového piva oddělují pouze sedimentací. Filtrace piva není záměrně používána, což je základní rozdíl mezi průmyslovými pivy a pivy vyráběnými klasickou metodou. Snížená životnost takového piva je vyvážena plnou chlebnatou chutí, příjemným kvasničným buketem a přiměřeným obsahem vázaného oxydu uhličitého, který tvoří dostatečný říz a zároveň nezpůsobuje nepříjemnou plynatost.

Nefiltrovaná piva často budí nedůvěru konzumentů k vůli kalnému lomu, ale čím dál, tím větší obec vyznavačů klasických piv, tento efekt akceptuje nebo přímo vyžaduje. Svatojánská piva mívají obsah alkoholu o něco nižší než piva průmyslová, což umožňuje degustaci v dostatečném množství, při zachování přiměřené společenské úrovně.

Kontakt na výrobce:

Pivovar Svatý Ján

Polepy 232
280 02 Kolín
tel.: +420 602 492 324

http://www.pivovarek.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.