Kozí sýr Sedlák ze Šošůvky

produkt

Dodává: Eva Sedláková

Obec: Šošůvka

Region: MORAVSKÝ KRAS

logo

Další fotografie:

stádo bílých koz na pastvině

Kozí sýr Sedlák ze Šošůvky od Evy Sedlákové:

Na Moravě, v tak trochu tajemné krajině Moravského krasu, je malá rodinná farma, kde skvělý kozí sýr připravují s láskou a péčí. I Vy po její návštěvě určitě zcela propadnete kouzlu kozích sýrů.

Sýr je typický představitel čerstvých bílých sýrů. Vyrábí se ze stoprocentního kozího mléka, při jeho zpracování jsou použity ušlechtilé kvasné kultury a syřidlo, mléko je pasterované a profesionál by možná ještě dodal, že jde o sýr s tzv. dohřívanou sýřeninou. Sýr se připravuje také s různými příchutěmi - s ořechy, mandlemi, česnekem a zeleným pepřem, v sezóně jsou velice oblíbené sýry se zelenými bylinkami.
Do portfolia rodinné farmy patří kromě sýra také kozí brynza a kozí tvaroh. V současné době na farmě chovají kolem 120 koz, z toho je 70 dojných. V překrásné přírodě je stádo chováno způsobem pasteveckým, tj. pokud to podmínky umožňují, v krajině je doslova v pohybu, hlídáno dvěma howawardy a pod dohledem pastevce.

Ceník:

Ceny Vám sdělíme na požádání při konkrétním zájmu o výrobky.

Ceny Vám sdělíme na požádání při konkrétním zájmu o výrobky. Ceny Vám sdělíme na požádání při konkrétním zájmu o výrobky.Ceny Vám sdělíme na požádání při konkrétním zájmu o výrobky.

Kontakt na výrobce:

Eva Sedláková

Farma dojných a kašmírských koz

Šošůvka 45
679 13 Šošůvka
tel.: 516 435 371

http://www.sedlakkozy.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.