Synkovská jablíčka

produkt

Dodává: OVOCNÉ SADY SYNKOV s.r.o.

Obec: Synkov

Region: ORLICKÉ HORY

logo

Další fotografie:

Měli jste již dnes jablko? Češi snědí ročně v průměru 25 kg jablek a jablečných výrobků. Kolik sníte Vy?

Společnost Ovocné sady Synkov, s.r.o. v současnosti hospodaří na 160 hektarech a během podzimu 2008 vysadila ovocné stromy na dalších 22 hektarech. Její sady se táhnou po úbočí kopců na levém břehu říčky Kněžné od Rychnova nad Kněžnou až k Častolovicím.

Synkovská jablíčka z Ovocných sadů Synkov, s.r.o.:
Více než dvacet základních jablečných odrůd pěstují v Synkově. Některé z nich jsou navíc prošlechtěné a mají ještě své mutace nebo odrůdové klony se specifickými názvy. Příkladem je základní odrůda Gala, která má klony Gala Royal, Gala Must, Gala Mitchgla, které jsou od těch základní různě odlišně zbarveny. Z letních odrůd jablek roste v rozlehlých synkovských sadech například Ametys, Julie, Nela či Discovery. „Když přejdeme na podzimní, tak je to James Grive, ze zimních máme odrůdy Spartan, Šampion, Rubín, Bohemia. Dále pak tady je krátce Jonagold. Nachází se tu ještě odrůdy Topaz, Rubinola, a teď sázíme ještě Rozelu, Sirius a Opál. To jsou odrůdy, které jsou úplně nově zařazeny v našem  sortimentu,“ vyjmenovává Josef Šíla, který se ovocnářství věnuje již přes dvacet let a v Synkově má na starosti ovocnou výsadbu.

Kromě jabloní pěstují také hrušně a slivoně. Jsou držiteli ochranné známky SISPO pro zdravé ovoce a certifikátu kvality HACCP pro výrobu a skladování jádrového ovoce. Výsadbou nových rezistentních odrůd, zdokonalováním systémů skladování a důsledným dodržováním zásad integrované produkce včetně sledování kvality laboratorními rozbory plodů a půdy, se snaží dosáhnout kvalitní a zdravé produkce ovoce, zlepšení pracovních a životních podmínek a celkového zlepšení životního prostředí.

Kontakt na výrobce:

OVOCNÉ SADY SYNKOV s.r.o.

Synkov-Slemeno 86
516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel.: +420 494 323 183
tel.: +420 605 382 902
fax: +420 494 320 117

https://synkovska-jablicka.cz/

Ing. Emil Petera

Kontaktní osoba

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.