Paličkovaná krajka

produkt

Dodává: Helena Bělohlavová

Obec: Strakonice I

Region: PRÁCHEŇSKO

logo

Další fotografie:

Paličkování se věnuji již od dětství. Brzy jsem poznala, že díky vlastnímu návrhu si mohu udělat krajku, která ozdobí oděv podle mé vlastní představy nebo třeba vhodně doplní interiér. Proto mě tato práce baví a naplňuje.“ komentuje paní Helena Bělohlavová svoji zálibu. Je velmi skromná a možná by se ani nepochlubila, že její krajky se dostaly i do zahraničí, např. do Německa, Rakouska, ale i daleké Kanady a USA. Fotografická ukázka její výroby vypovídá nejen o kráse paličkované krajky, ale i o hodinách práce, které paní Helena svým výrobkům věnuje. A my jsme pyšní, že jsme na našem území objevili další zručnou řemeslnici, která se věnuje tak tradičnímu řemeslu, jakým je paličkování krajek.

Helena Bělohlavová navrhuje vyrábí dekorativní předměty i oděvní doplňky. Do obrázků vybírá nejčastěji motivy z přírody a architektury. Její výrobky jsou ze slabých bílých nití, někdy doplněny metalickými nitěmi. Na bytové doplňky (závěsy, prostírání) používá převážně nitě lněné. Krajky oděvní paličkuje z různých materiálů jako je např. len, vlna, bavlna, efektní příze, doplňuje je perličkami, korálky nebo kůží. Kromě výše uvedeného vyrábí také vánoční dekorace a do krajky „obléká“ i velikonoční kraslice.

Ceník:

Cena výrobku se odvíjí od jeho velikosti, náročnosti zpracování a použitého materiálu.

Kontakt na výrobce:

Helena Bělohlavová

Mírová 913
386 01 Strakonice I
tel.: 383 334 431
tel.: 723 237 387

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.