Jablunkovská keramika

produkt

Dodává: Ivona Davidová

Obec: Jablunkov

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Navazuji na bohatou tradici hrnčířství v Jablunkově. Tvořím převážně z kameninových hmot, točením z volné ruky na hrnčířském kruhu. Díky pálení ve vysokém žáru nad 1200°C výrobky získávají vlastnosti kameniny - odolnost, pevnost, nepropustnost. Dlouho drží teplotu pokrmu, lze je umývat v myčce i použít mikrovlnou troubu. Přestože se barvám nebráním, glazury používám střídmě a nechávám vyniknout přirozenou krásu hlíny. Proto u mých výrobků převažuje především režný střep zdobený nalepovaným nebo rytým dekorem a patinovaný oxidy kovů. Také soulad mezi tvarem, dekorem a užitkem je pro mě velice důležitý. Inspirací je mi zdejší krásná příroda a tradice slezských horalů, které jsou mi velmi blízké. 
Paleta mých výrobků je pestrá, vybírat můžete od džbánů, zapékacích mís, pečících forem, hrnků, misek, přes klíčidla, kvašáky na zeleninu, až po hodiny nebo petrolejové lampy.
 
V atelieru je taktéž možnost individuálních, víkendových i dlouhodobých kurzů pro děti i dospělé.

Kontakt na výrobce:

Ivona Davidová

Dukelská 108
739 91 Jablunkov
tel.: +420 776 773 700

https://www.fler.cz/ivona-davidova

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.