Ruční výroba ozdobných holí

produkt

Dodává: Stanislav Baselides

Obec: Jablunkov

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Ručně vyráběné ozdobné hole jsou zdobeny motivy zvěře, rostlin a horské přírody. Dřevina, ze které jsou hole vyřezávány, pochází z beskydských lesů, jedná se především o jedle a smrky. Každá hůl je originál. U některých z nich nechybí dokonce kování nebo ručně vypalovaný text. 

Ruční výroba ozdobných holí od Stanislava Baselidese

Dřevinu potřebnou k výrobě holí výrobce získává od členů rodiny, známých a kamarádů, kteří na dřevo narazí během horských procházek. Na to, aby taková ozdobná hůl s motivy lesní zvěře, rostlin a horské přírody vznikla, potřebuje dva týdny. 

Dřevo je nejdříve potřeba pořádně vysušit, následně vzniká náčrt tužkou a může se začít s vyřezáváním jednotlivých motivů, např. jelena, zajíce, divočáka, vlka anebo listů, žaludů a šišek. Vše záleží na struktuře dřeva.

K práci výrobce používá nůž a také dlátka, vše dělá ručně. V zimě pracuje doma, v létě v dílně nebo na zahradě. Po vyřezání jednotlivých motivů jeho práce nekončí. Hůl je ještě třeba třikrát napustit mořidlem, vytvořit kontrast světlých a tmavých částí výrobku, a poté dvakrát nalakovat, aby byla dostatečně odolná proti vodě. 

Kontakt na výrobce:

Stanislav Baselides

Sadová 618
739 91 Jablunkov
tel.: +420 604 838 622


Stanislav Baselides

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.