Svatokopecké pivo

produkt

Dodává: Svatokopecký pivovar

Obec: Olomouc

Region: HANÁ

logo

Další fotografie:

Svatokopecké pivo, jak již vyplývá z názvu, se vaří v pivovaru na Svatém Kopečku, což je místní část Olomouce. Pivovar vznikl v červnu 2009, kdy byla uvařena první domácí „hrncová“ várka, ale komerčním pivovarem, třetím v Olomouci, se stal až 3.1.2012. Již od samého začátku vaří pivo tradičním způsobem, ze čtyř základních surovin (ječný slad vyrobený převážně z moravského ječmene, upravený chmel, voda a ušlechtilé pivovarské kvasnice), dekokčním, příp. infůzním způsobem. V budoucnosti uvažujeme s výrobou  piv, do kterých budou přidávány přírodní přísady, např. koření, bylinky, atd... Varna je dvounádobová, třetí nádoba slouží jako zcezovací a vířivá káď. Hlavní kvašení probíhá v otevřených spilkách a ležení piva v ležáckých tancích (min. 25 – 60 dní).

Pivo je nefiltrované a nepasterované, čímž si uchová všechny zdraví prospěšné látky a vitamíny.

Svatokopecký Hanibal  – světlý ležák, alk.5,2%obj., 2 sladový (český a mnichovský slad, vše humnová sladovna Záhlinice), chmel ŽPČ a Sládek, tekuté pivovarské kvasnice, vařeno na 2 rmuty.

Svatokopecký J.W.  – polotmavý ležák, alk.5,2%obj., 3 sladový (český, mnichovský a karamelový slad, vše humnová sladovna Záhlinice), chmel ŽPČ a Premiant, tekuté pivovarské kvasnice, vařeno na 2 rmuty.

Svatokopecký Karel – tmavý speciál, alk.6,2%obj., 4 sladový (český, mnichovský, karamelový, barvící slad, vše humnová sladovna Záhlinice), chmel ŽPČ a Premiant, tekuté pivovarské kvasnice, vařeno na 2 rmuty.

Příležitostně se vaří i další speciální druhy piv, jako jsou např. svrchně kvašená piva.

Najdete nás také na facebooku. 

Propagační letáček Svatokopecké pivo

Kontakt na výrobce:

Svatokopecký pivovar

Krejčího 122/4
779 00 Olomouc
tel.: +420 736 626 600

http://www.svatokopeckepivo.cz
http://www.facebook.com/svatokopeckepivo/

Ing. Ivo Hrdlička

telefon: +420 602 776 650
telefon: +420 736 626 600

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.