Chov plemene Limousine "Ze Svaté Kateřiny"

produkt

Dodává: Adolf Loos

Obec: Hora Svaté Kateřiny

Region: KRUŠNOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Farma Kateřina se nachází v Krušných horách na pozemcích v nadmořské výšce od 730–910 m nad m.

Tato rodinná farma zahájila činnost v roce 1995 se čtvrt ha a jednou kravkou. Tři roky poté jsme měli 28 ha a 10 kravek na vazném ustájení. Postupně se stav pozemků zvyšoval tak, že dnes hospodaříme na rozloze 170 ha TTP. Stádo je přes zimu v nově vybudovaném zimovišti na volném ustájení.

Činnost farmy je zaměřena na chov KBTPM plemene Limousine a jejich kříženek, dále České strakaté. V současné době má stádo 22 krav a 36 kusů jalovic. Prodávají se zástavová telata a připuštěné krávy nebo jalovice, záměrem je však chov plemenných zvířat.

Od roku 2005 dáváme plemenné býčky do odchovny v Cunkově. Kvůli rozšíření genetické základny stáda se nakupují jalovice. Reprodukce je zajišťována inseminací a nákupem plemenných býků.

Na farmě jsou dále koně – klisna Tarzana s hříbětem, zástupce francouzského jezdeckého koně (evidovaného v knize ČT), slezský norik a hucul pro rekreační ježdění. Od loňského roku jsme se začali věnovat chovu králíků plemene Německý strakáč a Vídeňský modrošedý.

Kontakt na výrobce:

Adolf Loos

Dlouhá 26
435 46 Hora Svaté Kateřiny
tel.: 603 507 847

http://farmakaterina.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.