Hustopečské kozí sýry a kozí mléčné výrobky

produkt

Dodává: Farma Kozí Hrádek s.r.o.

Obec: Hustopeče nad Bečvou

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Výrobky: Sýry přírodní a s příchutí bylinky, česnek, vlašský ořech, brusinka, olivy, 5 pepřů, grilovací, zauzený. Kozí mléčné výrobky - kefír, jogurt, ochucené jogurty, mléko, žinčice, syrovátka, Juráš -
zrající.

Firmu vlastníme dva majitelé Stanislav Kollár a Petr Graca. Náplní naší činnosti je chov koz a výroba kvalitních sýrů a prodej zemědělských produktů. Zabýváme se kvalitním soukromým zemědělstvím. Preferujeme seriózní přístup k zákazníkům jak novým, tak stávajícím a o ten se snažíme stále. Oficiálně podnikáme od ledna roku 2012. Zaměření zemědělské výroby mame na: Rostlinnou výrobu, Živočišnou výrobu zahrnující chov hospodářských a jiných zvířat či chov hospodářských zvířat k tahu. Produkci chovných a plemenných zvířat a využití jejich genetického materiálu a získávání zárodečných produktů, Úpravu, zpracování a prodej vlastní produkce zemědělské výroby.

Základní surovinou pro výrobu sýru je kozí mléko, které pochází od vlastních koziček chovaných tradičním způsobem a to na pastvinách v katastru Hustopeče nad Bečvou a Vysoká u Hustopečí nad Bečvou. Pro výrobu sýru to je k sražení mléka do sýrové hmoty, používáme syřidlo. K dochucení sýru používáme bylinkové koření, česnek, brusinky, olivy, vlašské ořechy, sýrové grilovací koření. Obsah dochucovadel v sýrech je okolo 0,5%. Pro konzervaci používáme 100% solnou lázeň, do které se sýry po určitý čas namáčí.

Chov koz: Kozičky chováme tradičním pasteveckým způsobem, abychom získali velmi kvalitní mléko, které je velmi podobné mléku mateřskému. Koza rozezná až 450 druhů rostlin, včetně léčivek. Koza si při volné pastvě vybírá rostliny stejně pečlivě jako babka kořenářka.  Na doplnění stravy přidávají obilný pšeničnoječný šrot. Přes zimu krmíme senem a senáži z našich luk. Nepoužíváme žádné krmné směsi, které velmi negativně mohou ovlivnit kvalitu mléka. Už jen z toho důvodu, že obsahují geneticky upravovanou sóju, cukrovarnické řízky a jiné nezdravé věci.  Vše co kozička spase, se odrazí v chuti mléka a následně i výrobku z něho a jeho kvalitě. Prioritou je prvotřídní kvalita mléka a výrobků z něho.

Kontakt na výrobce:

Farma Kozí Hrádek s.r.o.

Korespondenční adresa

J. V. Choráze 271
753 66 Hustopeče nad Bečvou
tel.: 776 116 146
tel.: 774 069 964

http://farmakozihradek.cz

Stanislav Kollár

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.