Svatovar Originelní Lipnické pivo

produkt

Dodává: PRVNÍ SOUKROMÝ PIVOVAR SPOLEČENSKÝ s.r.o.

Obec: Lipník nad Bečvou

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Cyklistická desítka
Polotmavý ležák
Světlý ležák
Světlý ležák - extra chmelená
Silné pivo kouřové
Ovocné pivo malina

Tradiční vaření piva v Lipníku n.Bečvou se věnujeme ve zvláštní kapitole, takže v této snad pár řádků o naších začátcích a dlouhé cestě k vysněnému restauračnímu pivovaru.

Začalo to myšlenkou... nedala nám spát tak dlouho, až jsem si nakonec v lednu 2003 vybudovali varnu o objemu 2hl. Zpočátku jsme si pivo vyráběli pro svou vlastní potřebu. Zvýšená poptávka po našem zlatém moku nás přivedla k tomu, že jsme se od roku 2004 začali vařením piva zabývat profesionálně.

Chtěli jsme navázet na tradici vaření piva v Lipníku nad Bečvou, a i proto jsme se pro název našeho pivovaru nechali inspirovat jedním z již zaniklých místních pivovarů, Prvním parním pivovarem společenským (1896 - 1903)

První oficiální várka proběhla 14.2.2004 se začátkem v 16:30 h.

Postupem času jsme však začali zjišťovat, že naše varna přestává kapacitně stačit. Začala v nás opět zrát myšlenka postavit varnu větší, spojenou případně i s vlastní restaurací.

Podařilo se nám získat pozemek vzdálený pouze cca 300 m od budov starých lipnických pivovarů a začátkem léta 2006 jsme začali náš nový pivovar stavět.

Práce probíhaly do léta 2009, a na sv. Václava ( patrona pivovarníků a sladovníků ) téhož roku jsme restauračni pivovar otevřeli. Slavnostnímu otevření předcházelo téhož dne požehnání varně, pivovarskému zvonu a restaurací místním farářem.

Zpočátku jsme pivo stále ještě vařili ve staré varně, následně expedovali do pivovarských sklepů. Od července 2010 je však již veškeré pivo, točené v naší restauraci, uvařené v naší nové 5 hl. varně, následně vykvašené a dozrálé přímo v prostorách nového pivovaru.

Každé pořádné pivo potřebuje také svůj název, proto jsme po mnoha úvahách vybrali ten,který nejvíce odpovídá naší filozofii a vkusně doplňuje interiér restaurace s varnou. Název „ Svatovar „ jsme opět na sv. Václava 2010 vyhodnotili jako nejvhodnější, opatřili ochrannou známkou, a na Štědrý den téhož roku představili veřejnosti.

Sortiment námi vařeného piva plzeňského typu

Piva jsou od stupně 11% do 13%EPM a 10% EPM jako pivo výčepní.

11% Svatovar světlý ( oceněn na Chmelových dožínkách 2009 1.cenou Návštěvníků a cenou Muzikantů ) Vyniká svou jemně nasládlou chutí, která přechází v příjemnou hořkost.

12% Svatovar světlý ( oceněn 2.místem Pivo česné republiky 2009 ) Je charakteristický svou výraznou, ovšem nevtíravou hořkostí a silným řízem.

13% Svatovar speciál ( oceněn 3.místem na Jarní ceně českých sládků 2009 a 3.místem – Bronzovou českou pivní pečetí 2011 ) Jeho zvláštností je specifická chuť, která ho odlišuje od všech námi vyráběných piv. Je docílená použitím speciálního mnichovského sladu.

12% Svatovar tmavý Vaříme ze čtyř druhů sladů. Je specifický svou jemnou karamelovou chutí s nádechem kávy a silnější hořkostí.

12% Svatovar polotmavý Čtyřsladové pivo, charakteristické svou jantarovou barvou a příjemnou směsicí chutí, plzeňského, mnichovského, karamelového a barevného sladu.

Naše pivo nabízíme k osobnímu odběru a to v obalech KEG 30l., 50l., 15l. ( v omezeném množství ), 1,5l. PET, plníme i 5l. soudky. Po dohodě možno zapůjčit i výčepní zařízení.

Kontakt na výrobce:

PRVNÍ SOUKROMÝ PIVOVAR SPOLEČENSKÝ s.r.o.

Novosady 164
751 31 Lipník nad Bečvou
tel.: 608 017 018

http://www.pivovar-lipnik.cz

Pavel Adámek

Jednatel

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.