Za hračkami ze dřeva je poctivá ruční práce

ORLICKÉ HORY  07. 11. 2015

Až si vzpomenete na dětství a budete chtít udělat radost dětem, která jim vydrží a budou na ni ještě dlouho vzpomínat, pak jim pořiďte dřevěné hračky od pana Jirsy.

img

Ty vznikají v dílně v obci Pohoří u Dobrušky, kde skromný řemeslník od rána do večera vlastníma rukama opracovává kusy dřeva, aby z nich vznikly hračky, misky a další výrobky.

Dřevo je přirozený materiál, který se k výrobě hraček používá od nepaměti a v poslední době si k němu znovu nachází cestu stále více lidí. Karla Jirsu dřevo učarovalo už dávno, líbí se mu jeho čistota a vůně. Nejraději opracovává dřevo z listnatých stromů, (hlavně z buku nebo javoru), protože mají krásnou kresbu. Vyrábí z nich stavebnice hradu, pokladničky v podobě prasátek, panenky a panáčky či barevné káči, které přinášejí radost nejen dětem. O jeho poctivé dřevěné hračky mají lidé v poslední době velký zájem.

Při setkání s těmito výrobky lidé často nechápou, jak může člověk vyrobit něco takového rukama. Když si je koupí, tak jsou spokojení a rádi, že mají pořádný a kvalitní výrobek, který jim bude sloužit dlouhou dobu.

Dřevěné hračky od Karla Jirsy

Tato hračky dělají radost dětem na jarmarcích v Orlických horách a okolí. Dřevěné káči, joja, kolotoče se zvířátky a sněhuláky, pokladničky v podobě prasátka a různé další figurky nechává pan Jirsa buď přírodně jen ve dřevě nebo je natírá veselými barvami. Jejich krása, kouzlo a prostota děti čím dál tím více přitahuje. Více...

ORLICKÉ HORY originální produkt®

Poklid a krása přírody Orlických hor, bohatost pohádek a místních pověstí, šikovnost a zručnost zdejších lidí, to vše se odráží i v originalitě místních výrobků. Více...

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.