Vášeň jménem kůže

BESKYDY  21. 03. 2016

Příběh kožených výrobků Michaely Luttyové ze Vsetína je krásným příkladem toho, jak lze svou vášeň přetavit v úspěšné podnikání.

img

Michaela vystudovala techniku a pracovala v logistice. Zároveň ale měla potřebu něco tvořit, zkoušela tedy šít, věnovala se keramice i korálkování. Teprve na mateřské dovolené jí od maminky darovaná peněženka s raženým květinovým vzorem připomněla někdejší touhu dozvědět se, jak se ražbou a barvením dají do hověziny vykouzlit čarovné květiny a další pohádkové vzory.

Stačilo pár lekcí v kroužku pro amatéry a i ji, jak sama říká, „kousl kožený brouk.“ Začala zkoušet nové postupy, díky specifickému oboru si našla mnoho nových přátel po celém světě a nakonec se rozhodla, že svůj koníček promění v zaměstnání.

Od počátků v roce 2008 vyrobila už pěknou řádku výrobků. Některé z nich získaly i ocenění mezinárodní soutěži Mezinárodní federace kožařských cechů (International Federation of Leather Guilds, Inc.) v USA.

Všechny výrobky jsou z hovězí hlazenice, jsou ručně ražené a ručně šité buď vepřovicovými pásky různých barev, nebo voskovanými sedlářskými nitěmi.

Paní Luttyová nepoužívá šicí stroj, všechny díly si připravuje a řeže sama, nepoužívá ani žádný vysekávací stroj. Jedná se o stoprocentní ruční práci. Nahlédnout nebo nakoupit můžete na Fleru nebo na vlastních stránkách paní Luttyové. Pokud si nevyberete z aktuální nabídky, ráda Vám zpracuje kožený výrobek přesně podle Vašich představ.

 

Užitné kožené výrobky zdobené ražením

http://www.razenakuze.cz

Profil na webu ARZ

 

BESKYDY originální produkt®

Bodrý kraj kopců, pastvin a lidových tradic se odráží v lidské práci, která přetrvává po celé generace. Přinášíme Vám originální výrobky, které mají dobrý základ a jsou ověřeny tradicí. Více...

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.