Vitráže v Miláně

POOHŘÍ  18. 05. 2018

V oblasti dolního Poohří najdete v obci Lubenec unikátní vitrážnickou dílnu manželů Kantových. Vitráži se manželé věnují přes 20 let.

img

Jitka Kantová je původním povoláním učitelka výtvarné výchovy, manžel Richard strojní inženýr. Dnes vás ale rádi přivítají ve své dílně na exkurzi. Při ní se dozvíte ledacos o historii tohoto uměleckého řemesla od dob Říma, přes období rozkvětu za gotiky a secese až po současnost. Přiblíží vám významné objevy a seznámí vás s osobnostmi Tiffanyho či Egermanna. Zhlédnout můžete i film o výrobě vitráží. S výrobky manželů Kantových se mohli setkat návštěvníci výstavy Expo 2015 v Miláně.

Vitráže jsou specifické svým osobitým designem. Vyrábí se klasickou olovněnou technologii nebo novější tiffany technikou /konec 19.stol./. V krámku lze spatřit šperky, drobné závěsy, lampy, zrcadla, ale i osobité velké objekty /sochy/. Při předem domluvené exkurzi si návštěvníci mohou sami toto řemeslo vyzkoušet.

Kromě vitráží jsou Kantovi i milovníci historie Lubenecka. Založili Spolek na záchranu kostela sv. Jiljí, který opravují a připravují v něm expozici skla a regionální muzeum. V současné době se velice aktivně zapojují do boje proti umístění hlubinného úložiště jaderného odpadu. Jejich zásluhou vznikla i naučná stezka Krajem Čapkovy modré chryzantémy, jež vede z Lubence do Blatna. Stezka získala ocenění POOHŘÍ regionální zážitek.

Více na http://vitraze.skloart.cz/

 

POOHŘÍ regionální produkt®

Řeka Ohře se vine Karlovarským a Ústeckým krajem jako náhrdelník, zdobený kameny starobylých hradů, drahokamy královských měst a perlami lázní, které jsou odpradávna proslulé kulturou, řemesly a pohostinností. Poohří proslavily po celém světě léčivé prameny a žatecký chmel, od Chebu po Libochovice ale čeká na ochutnání a objevení mnohem víc.

Více na www.branadocech.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.