Seznamte se s koordinátorkou regionu Broumovsko

BROUMOVSKO  26. 05. 2021

Značka Broumovsko regionální produkt patří rozlohou k nejmenším v asociaci. To ovšem neznamená, že by měl uniknout vaší pozornosti. O certifikovaných výrobcích a provozovatelích zážitků si můžete přečíst v jejich prezentacích na našem webu. Nyní bychom vám rádi také představili koordinátorku Kateřinu Agnolozzi.

img
  • Co tě přivedlo k práci regionální koordinátorky značky Broumovsko regionální produkt?

Již od školy jsem hodně cestovala a pracovala v zahraničí. Každý den mé dovolené, kterou jsem měla, jsem trávila na Broumovsku, v mém rodném kraji. Pak mi onemocněla maminka, tak jsem se ze zahraničí vrátila úplně a poslala životopis na nabídku práce v regionu se zaměřením na cestovní ruch. Součástí té práce byla starost o značku Broumovsko – regionální produkt. Začátky, jako všude, byly těžké, ale s pomocí kolegů jsem se po několika měsících začala orientovat a vymýšlet, jak náš region zviditelnit. Práce je to různorodá a z části záleží i na kreativitě koordinátora, co vše do ní zahrne.

  • Co tebe na ní baví nejvíc?

Miluji práci s lidmi, je to můj koníček. Je zajímavé sledovat různé názory a zkušenosti místních. Někdy jezdím po regionu a zjišťuji novinky, dělám rozhovory s našimi producenty a velkou radost mám, když zavolá nový žadatel o certifikát. Skvělé je, že jsme v asociaci s dalšími 28 regiony. Motivace a výměna poznatků jsou velmi přínosné a pro další rozvoj důležité. Fascinují mě trhy, kde vidím naše producenty a akci.

  • A co je naopak pro tebe jen nutná povinnost.

Nutná povinnost – to ani nevím, dělám ráda vše.

  • Kromě toho, že se staráš o Broumovsko regionální produkt, máš v Broumově taky cukrárnu. Jak se zrodil tento nápad?

Baví mě organizovat věci. Chtěla jsem prodej regionálních produktů rozšířit. Rozhodla jsem se otevřít cukrárnu a regionální produkty nabízet tam. Pravda také je, že cukrárna u nás na náměstí chyběla. Moc ráda cestuji, jako průvodkyně cestovního ruchu provázím turisty po Evropě, a tak se mi i líbila myšlenka cestovních prezentací přímo v cukrárně. Jedna se uskutečnila i v roce 2020 a zákazníci tak mohli ochutnat víno, sýr a salám z prezentovaného místa (Toskánko). Plánuji využívat prostor cukrárny i ke kurzům angličtiny a italštiny, ovšem musím počkat, až se doba uklidní.

  • Prodáváte i regionální výrobky, o které je největší zájem?

Prodáváme, nejen z Broumovska, ale i z ostatních regionů. Nejde říci přesně, o který je největší zájem. Před Velikonocemi se hodně prodávají malované kraslice od paní Váňové, přes léto sýry a jogurty od Menčíků, dobře se prodávají medy a medovina z Včelí farma Rokytník, celoročně jdou výrobky ze sena od paní Pašťálkové a výrobky z ovčího rouna od paní Šťovíčkové. Našim zákazníkům krájíme místní salámy od firmy Pejskar a klobásky od Eko-farmy Bošina. Turisté si zase odváží plecháčky od ADA ART, drátěné sady od Lenky Kozárové a nebo produkty Divoké kosmetiky. Snažíme se místní výrobky hodně zviditelnit. Ovšem nejhlavnějším produktem cukrárny jsou zákusky, ty nám dodává certifikovaná Kvíčerovská pekárna a pekárna v Úpici. Seznam certifikovaných producentů naleznete zde: https://www.broumovsko.cz/region/regionalni-produkt

  • Přemýšleli jste i nad e-shopem?

Určitě. Jsme ve fázi příprav.

  • Na co se letos těšíš?

Těším se na setkání s místními držiteli značky Broumovsko – regionální produkt na workshopech, které pro ně máme připraveny. Těším se až nebudeme muset nosit roušky a budeme moct volně cestovat. V cukrárně letos začneme s výrobou vlastní zmrzliny a taky se nemůžu dočkat, až budu sedět vpředu v autobusu vedle řidiče, blábolit do mikrofonu a mžourat oči, až mi do nich bude svítit slunce.

  • Kromě Broumovska, což je pro tebe určitě srdeční záležitost, které místo (nebo místa) jsou ti blízká?

Mám moc ráda Itálii, kam se na několik měsíců v roce vracím. Manžel je Ital, tak máme rodinu i tam. Všude je to krásné

Jsi obklopená tvůrčími lidmi, tvoříš taky něco?

Občas něco nakreslím, ráda fotím a se synkem si vyrábíme vánoční ozdoby každý rok.

  • Jak si nejlépe odpočineš? Co je pro tebe ta pravá relaxace?

Abych si opravdu odpočinula, potřebuji být sama, nejlépe v přírodě. Batoh na zádech, termoska s čajem, svačina, foťák a sešit. Proč sešit? Zapisuji si myšlenky, nápady a vlastně si čistím hlavu a sbírám další inspiraci.

 Rozhovor s koordinátorkou Broumovska Kateřinou Agnolozzi vedla Tereza Zatřepálková z národní kanceláře Asociace regionálních značek

Autor: Tereza Zatřepálková

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.