Vyryto do betonu v Krkonoších, kde utíká čas pomaleji

KRKONOŠE  05. 10. 2021

Tak by se dala shrnout tvorba Martina Plůchy, který se umístil v TOP 10 podnikatelských příběhů soutěže Fandíme řemeslu. Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Do 31.10. 2021 je možné dát hlas č. 7, nositeli regionální značky Krkonoše originální produkt.

img

Jaké momenty byly pro Vás nejtěžší a jakých úspěchů si nejvíce vážíte?

Nejdůležitější bylo se vůbec odhodlat risknout do projektu jít. Z počátku jsem vyráběl drobné betonové květináče po večerech po práci. Beton mě naprosto pohltil a začal vyplňovat veškerý můj volný čas. Ke květináčům se přidaly další výrobky, zejména nástěnné a stolní hodiny.

Nejvíce si vážím chvíle, kdy jsem se na jaře 2021 stal držitelem certifikátu Krkonoše originální produkt. Z počátku jsem byl skeptický, ale můj partner mě doslova dotlačil k podání žádosti. A povedlo se.

Nejtěžším momentem byl ale odchod mamky, chvilku po Vánocích. Jediné, co mě v tvorbě a jejím pokračování udrželo je to, že ona sama byla velmi tvůrčí člověk a mojí velkou inspirací. A inspirací mi je i její pozůstalost, kterou z části využívám pro svoji vlastní tvorbu. Díky tomu tu s námi zůstane ještě dlouho.

Jakých chyb byste se nyní již vyvaroval a co byste rozhodně ve svém podnikání neměnil a všem doporučil?

Vzhledem k tomu, že podnikám krátkou dobu, zásadní chyby si neuvědomuji. Možná jen, že bych si příště lépe pohlídal kvalitu foto a video materiálu pro marketingové účely.

Jaké hlavní podnikatelské plány máte do nejbližších let?

Do budoucna mám v plánu zkoušet nové, větší výrobky. Baví mě experimenty a vymýšlení nových tvarů, beton nabízí spoustu možností.

Zároveň jsem si letos vyzkoušel roli prodejce na trzích a těším se na další příležitosti. Je příjemné vidět reakce lidí napřímo.

Hlasujte zde:

eManuel: Martin Plůcha (7) - FANDÍME ŘEMESLU (fandimeremeslu.cz) 

www.comewoo.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.