Rozhovor s Lenkou Miczkovou - Le-Mi

BRNĚNSKO  25. 07. 2022

Paní Miczková tvoří pod značkou Le-Mi oblečení v pohodovém, něžně romantickém stylu, ve kterém se budete cítit příjemně, pohodlně, a především velice žensky. Velice jí zaleží na výběru kvalitních materiálů a na kvalitním řemeslném zpracování. Všechny výrobky jsou originály, vznikají po jednom či několika kusech. Ocenění získalo lněné oblečení.

img

Řekněte nám prosím pár vět o Le-Mi.
Je to moje práce, teď vlastně na plný úvazek po mateřské už tři roky a zabývám se navrhováním a šitím oděvů a ta práce je celá moje od návrhu, přes střih, šití a prezentaci produktu, vystavení na e-shopu a prodej.

Tedy nemáte nikoho, kdo by Vám pomáhal?
Co se samotného šití týče, mám teď švadlenu, která mi pomáhá, protože zakázek je více. Jinak velkou oporu a pomoc pro mě představuje můj muž, který se stará o marketing, účetnictví a fotí veškeré produkty.

Jak dlouho v oboru působíte?
Prodejem a šitím vlastních věcí se zabývám více než 10 let. V roce 2009 jsem začala prodávat na Fleru a tenkrát to byl pouze koníček k mému tehdejšímu zaměstnání. Šila jsem batohy a tašky jen tak příležitostně. Pak jsem odešla na mateřskou dovolenou a zjistila jsem, že už se po 15-ti letech nechci vracet k výuce angličtiny ve firmách. Byla chuť dělat něco rukama, něco tvořit. Nejtěžší bylo se rozhodnout, jít do toho naplno a získat si zákazníky.

Jakou historii na trhu máte?
Značka Le-Mi existuje 4 roky včetně vlastního e-shopu.

Proč jste si vybrala zrovna tento obor?
Zabývám se šitím od dětství. Už jako malé jsme se sestrou šily na panenky, později i na sebe. Studovala jsem vyšší odbornou školu textilní, ale pak jsem se rozhodla věnovat jinému oboru.

Jak vůbec vznikla myšlenka, že se budete o značku ucházet?
Nám s manželem se moc líbí koncept regionálních značek a pátrali jsme, jak je to tady u nás a nebylo nic. A pak se manžel doslechl, že má vzniknout nová regionální značka Brněnsko. Začali jsme se o to zajímat a hned jak byla možnost, žádost jsme podali.

Čím je Váš produkt tak výjimečný?
Šiji převážně lněné oděvy, je to můj oblíbený materiál. Je velice příjemný na nošení a hezky vypadá. Líbí se mi jeho přirozená mačkavost, je 100% přírodní, ekologický. Moje modely pak mají lehce starobylý bohémský styl. Ráda na svých modelech používám krajky a strojovou výšivku. Inspiruji se tradičními oděvy, kroji, nebo módou 19. století.

Co si od certifikace slibujete?
Doufám, že certifikát zákazníky ujistí, že jde o kvalitní výrobek jak materiálově, tak řemeslným zpracování. Myslím, že je osloví i výroba v regionu. Pro svou tvorbu se snažím vybírat látky převážně z českých tkalcoven. Také krajky, které často používám na svých oděvech, pochází od českých výrobců.

Získali jste i jiná ocenění?
Zatím jsme o žádná jiná neusilovali.

Jakou máte vizi do budoucna?
Stávající zákazníky udržet, získávat nové zákaznice. Přála bych si, aby byly spokojené s tím, co tvořím. Abych měla další nápady na tvoření. Pokud objem práce bude velký, nebráním se zaměstnání další švadleny. Ale rozhodně neplánuji výrobu ve velkém, líbí se mi koncept malého podniku.

Jak byste k sobě pozvala zákazníky?
Nalákala bych je na kvalitu řemeslného provedení, na materiál, ze kterého šiji, na originalitu výrobku. Z každé objednávky, kterou zákazníci zadají, kupujeme výsadbu jednoho stromu (přes organizaci Home for trees). Přestože mám pouze e-shop, a ne kamennou prodejnu, někdy se mi zákaznice ozvou, že by rády nějaký výrobek viděly na vlastní oči. Mohou přijít ke mně a třeba si vyzkoušet daný model ještě, než je došitý. A také si mohou objednat i ušití na míru.

Více informací o Le-Mi najdete zde

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.