Blog hoteliéra č. 23 - Krkonoše Originální Produkt

KRKONOŠE  28. 07. 2022

Míváte někdy představy? A míváte někdy takové představy, které lidé ve vašem okolí považují za naivní? A vy i přesto děláte vše pro to, aby se ty představy uskutečnily? Já jo.

O jedné své představě vám povím. V Krkonoších je mnoho dobrých lidí. Dobrých v něčem. Každý je dobrý v něčem jiném. Svůj um pak vkládají do výrobků. A ty výrobky jsou taky dobré. Často i výborné. Já si představuji, že lidé, kteří zde provozují hotely, restaurace a kavárny, budou tyto výrobky prodávat.

    A jak? Hrdě! Všem těm, kteří tu myšlenku považovali za naivní, jsem chtěl dokázat, že naivní není. Už několik let je hrdě prodávám.  Jestli zákazníci ty výrobky kupují hrdě, to nevím. Vím ale, že je kupují.

    Napadlo nás, že ty výborné výrobky nějak označíme. Sdružili jsme je pod název Krkonoše originální produkt. Ve zkratce KOP. A protože chci ten KOP naKOPnout, tak jsem se rozhodl je ukázat i dalším hoteliérům, restauratérům a kavárníkům. Někteří z nich už se ozvali, navštívil jsem je a líbilo se jim to! :-)

   

Zajímá vás, které těch výborných produktů jsme doKOPali k nám na recepci, do kuchyně a do restaurace? Zde jsou:

 

    Začnu mým oblíbeným historickým okénkem. V Krkonoších se někdy stávalo, že lidé zaháněli zimu alkoholem. Říkalo se o nich pak, že jsou nadrátovaní. My prodáváme drátěné produkty, střízlivé a krásné. Dodává je pan Ladislav Šlechta (Šlechta - dráteník) a pan Tomáš Herčík (Herčík - dráteník).

    Turci říkají, že káva má být černá jako peklo, silná jako smrt a sladká jako láska Ale jsou to Turci. My v Krkonoších víme, že káva a čokoláda od paní Volkové (Kafírna Volkafe) jsou prostě hlavně dobré.

    KRNAP zakázal v Krkonoších pyrotechniku. A dobře udělal. Ale pyrografiku prodávat můžeme. K nám na recepci ji dodává pyropár Martina a Petr z Rudníku (Šmíd Petr - Pyrografie) .

    I v Rudníku se můžete nadrátovat. Ale nemusíte, stačí si jen pochutnat na skvělých Krkonošských likérech od firmy Apicor (Apicor).

    Po likérech vám hlava odletí až do OBLAK. A oblaka jsou, jak známo, VYSOKO. Když se vám ale hlava z oblak vrátí na krk, můžete se zabrat do omalovánek vydavatelství OBLAK z VYSOKÉho nad Jizerou (Vydavatelství Oblak).

    Jak mnozí již víte z blogu, můj dědeček se jmenoval Žalský a byl z Jizerek. Říkal jsem mu, že z hotelu vidím na Žalý. Byl v Desné dlouhá léta ředitelem sklárny a tak by ho určitě potěšilo, že paní Šebková dělá ze skla vinuté perle (Příběh Perel - Šebková) a paní Edler zas z taveného skla mozaiky (Tavené sklo - Edler).

    Krávy se nám pasou za hotelem, ale těma se jen kocháme. Produkty z nich zpracovávají Basařovi (Basařovi/), Biofarma pod Hájkem (Pod Hájkem), mléko dodává pan Mejsnar (Mejsnar).

    Které další produkty, označené touto značkou, u nás najdete? Keramiku od paní Dumkové z Rokytnice, hobby sety a vánoční ozdoby od firmy Rautis z Rudníku (Rautis), hodiny z betonu i dřeva od Martina Plůchy z Vrchlabí (Plůcha - Comewoo), Příběhy z Krkonoš od manželky pana Drahného z Krnapu a mnoho dalších je v jednání, či přípravě. Vše najdete zde: Krkonoše Originální Produkt.

 

Zaujal vás KOP? Tak objednávejte! To by v tom byl čert, abychom tu značku někam nedoKOPali!

https://www.facebook.com/reel/2028183490701862 

Mějte se krásně, užívejte léto a kupujte KOPy :-).

Karel Polívka

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.