Na kafe s výrobci, řemeslníky, podnikateli a veřejnou správou

KRKONOŠE  20. 09. 2022

Proč je dobré v území spolupracovat? Co přináší síťování s veřejnou správou řemeslníkům a výrobcům? Jednou z výhod může být například být informován o dotačních příležitostech a krajské pomoci.

img

Každá z MAS otevírá dialog na svém území jiným způsobem. Vychází však z analýzy a zkušeností ze svého území a pod vedením facilitátora řeší potřeby a témata, která vyvstala ze společných setkání veřejného a soukromého sektoru. V polovině září se v Krkonoších konalo setkání nazvané Na kafe s výrobci, řemeslníky, podnikateli a veřejnou správou. Navazovalo na setkání v obci Lánov, kdy MAS Krkonoše facilitovala jednání paní starostky Elišky Rojtové s místními podnikateli či na setkání s veřejností v rámci představení Analýzy centra Lánov. Krkonoše s turisticky nejvíce navštěvovaným vrcholem Sněžkou čelí náporu turistů a s tím se pojí i reklamní smog v obcích v podhůří. Aby však podnikatelé byli připraveni na možnou dotační podporu z kraje pro rok 2023, připravila si MAS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem prezentaci krajských dotací. Královéhradecký kraj v tomto roce vyhlásil nový dotační program Na podporu lokální produkce a podporuje malé a střední podnikatele prostřednictvím kreativních voucherů. K setkání s podnikateli byla přizvána i Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje, která podnikatele informovala o svých aktivitách pro ekonomický rozvoj regionu. Sekci otevřeného dialogu moderoval architekt Josef Smutný z Ilex design, který je předsedou Rady architektů v Liberci a učí urbanismus a územní plánování na Fakultě architektury ČVUT. Diskuze s odborníkem nabídla možnosti, jakým způsobem mohou obce omezit reklamní smog a podnikatelům v cestovním ruchu byly představeny příklady dobré praxe v jednotné vizuální identitě značení.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.