Oliví - žijeme bylinky

POLABÍ  11. 10. 2022

Poctivé domácí sirupy, vyráběné s láskou a hlavně s chutí splnit si sen. Sirupy neobsahují žádná éčka, jsou čistě přírodní a vyladěné tak, aby si je zamilovaly chuťové pohárky dospěláků, ale i jejich ratolestí :) Všechny sirupy lze pít za studena i za tepla, každý si najde to své. Oliví není jen produkt, ale život s bylinkami a přírodou.

img

Projekt Oliví vznikl před mnoha lety, jako nápad jak utéct od každodenního stereotypu a stresu. Stojí za ním Kristýna Olivová, které si jednoho dne řekla, že je čas splnit si sen, o kterém dlouho snila.

Kristýna pracovala mnoho let v oblasti marketingu. Práce byla hodně vyčerpávající a stresující, tak si chodila vyčistit hlavu po práci k rodičům na zahradu, kde si pěstovala celou řadu bylinek, a do luk a lesů na sběry. Začala z bylinek vyrábět sirupy, bylinková másla a pesta. Téměř každý, kdo produkty ochutnal, chtěl další a ptal se, proč se tím neživí. Proč? Protože musela pracovat a nebyl čas na rozjíždění takového projektu. Dál si ale snila o tom, jak jednoho dne Oliví rozjede a bude si svým pánem, bude trávit čas venku, tvořit bylinkovou a ovocnou zahradu jako zdroj surovin a dělat radost lidem, kteří sirupy koupí.

Po několika letech se jí narodila holčička a i přesto, že na mateřské není žádný volný čas, si řekla, kdy jindy než teď.

Většinu bylinek a některé ovoce pěstuje sama, další, co příroda nabízí, sbírá v okolí malebného městyse Škvorec ve Středočeském kraji.  Navazuje kontakty a přátelství s místními farmáři, od kterých získává další suroviny nebo jí spousta lidí podporuje a suroviny jí daruje. "Spousta lidí bylinky nebo ovoce vyhodí, už si docela zvykli, že než mátu nebo levanduli ostříhají, kontaktují mne, jestli je nechci zpracovat. Neumím říkat ne, takže vždy beru s radostí." Například sirup Pečené jablko je vyroben z vlastního moštu, Jahodový a Malinový sirup je zase z Břežanských sadů, zásoba levandule na zimní sezonu pochází od Experimentální zahrady pod Blaníkem. Když vyčerpá svou zásobu švestek, máty nebo dalších bylinek, domluví se s farmáři z trhu. Myšlenka Oliví je, aby většina sirupů pocházela z lokálních kvalitních surovin a hlavně aby suroviny pocházely od dodavatelů, kteří mají stejnou vizi jako ona: dělat to srdcem a poctivě.

Po roce a půl kdy Oliví oficiálně funguje, má stálou klientelu, která se stále rozrůstá. Pravidelně jezdí na farmářské trhy a účastní se menších i větších akcí jako jsou slavnosti, dny dětí, letní kina, food festivaly. Na stánku totiž nejen sirupy zakoupíte, ale v letní sezóně z nich pro vás Kristýna připraví limonády a drinky a v zimních měsících se zahřejete horkými nápoji. Jedním z nejoblíbenějších je Horká švestka nebo Švestkový grog. Nejeden zákazník se po ochutnání tohoto nápoje vrací pro lahev Švestkového sirupu se skořicí, z kterého Kristýna nápoj připravuje.

Nepoužívá žádné chemické přísady, aromata nebo jiná éčka. Vše je 100% přírodní a ručně vyráběné. V pestré nabídce má několik stálých druhů, ale vznikají nové receptury, které si žádají zákazníci. Zkouší kombinace bylin, ovoce, zeleniny a dalších plodů. Vznikají i limitované edice, jsou to „jednorázové“ várky sirupů většinou z bylinek nebo ovoce, které aktuálně rostou. Všechny sirupy lze pít za studena i za tepla, každý si najde to své.

Sirupy jsou plněné do skleněných lahví a mnoho stálých zákazníků je vrací a jsou znovu použitelné.

Oliví je mladá, začínající firma, která má velkou touhu si splnit sen….žít bylinky, rostliny, přírodu a hlavně dělat to, co Kristýnu baví.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.