Hrčavský grunt

produkt

Obec / místo: Hrčava

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo
Další fotografie:
Prodejní místo
"Grunt" znamená základ, v našem případě základ toho, čemu se již několik let věnujeme, abychom zachovali tradice našich prarodičů, původní folklór a kulturu, podpořily tradiční způsob zpracování a výroby regionálních produktů.
V roce 2013 jsme se rozhodli založit malou farmu "Hrčavský grunt", protože jsme vyrůstali od malička v hodpodářském prostředí a máme vztah ke zvířatům a hospodaření na statku. Kromě toho žijeme v prostředí, které je ideální pro hospodaření, tedy v současnosti po novém - farmaření.
Začali jsme s chovem skotu, ovcí, prasat a koní. Obhospodařujeme cca 22 ha trvale travního porostu, z toho část je vlastní, zbytek máme v pronájmu. Pozemky jsou spásány zvířaty a kosené pro účely zabezpečení krmiva pro zvířata.
Další činností, které se věnujeme, je vaření vlastního piva podle vlastní receptury pod značkou "Hrčavské pivo". Od roku 2018 provozujeme malou rodinnou "Sýrárnu Hrčavský grunt" na Trojmezí, ve které vyrábíme tradiční domácí sýry a mléčné produkty. Pořádáme akce pro děti a dospělé zaměřené na ukázky chovu hospodářských zvířat, péče o zvířata, ukázky výcviku koní, psů a ježdění na koních. Účastníme se akcí zaměřených na zviditelnění a podporu chovu zvířat, folklóru, tradic a regionálních produktů. 

Kontakt na prodejní místo:

Grunt na Trojmezí rodina Staňova

Hrčava 56
739 98 Hrčava
tel.: +420 602 568 755

http://www.hrcavskygrunt.cz/cz/

Ing. Petr Staňo

Provozní doba:

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.