Regionální expozice Muzea Hlučínska

produkt

Provozuje: Muzeum Hlučínska

Obec: Hlučín

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

„Kdo jsou lidé na Hlučínsku“ nejsou klasickou národopisnou výstavou, ale moderně pojatou expozicí, která se koncentruje na člověka a jeho úděl zejména v posledních uplynulých sto letech. Vychází z konkrétních zkušeností a prožitků Hlučíňanů, na nichž dokumentuje události a zvraty „velkých dějin“.

Hlučínsko se řadí k výjimečným regionům, které se mohou pochlubit řadou zajímavostí, ojedinělou historií a veskrze svérázným obyvatelstvem. Není tedy divu, že o něm koluje spousta anekdot, jež stavějí na hluboce ukotvených předsudcích a stereotypech. Ty však mají své kořeny v nedávné historii, kterou nelze než charakterizovat jako nekompromisní, pohnutou a plnou nečekaných zvratů. Nová stálá expozice Muzea Hlučínska napovídá již svým názvem, že se bude na otázky, které nás trápí, pokoušet hledat odpovědi.

Tomu dopomáhají zejména četné fotografie a drobné exponáty, jež veskrze disponují vlastním příběhem. Expozice se nese v několika rovinách. Nabízí informační základnu pro pochopení dějin regionu a z toho plynoucího jednání místních obyvatel. Zároveň se nebojí pracovat s emocemi návštěvníka, který má možnost shlédnout výpovědi místních pamětníků, nebo se začíst do fiktivních osudů demonstrujících typická profesní odvětví či signifikantní životní příběhy. Nechybí ani interaktivní prvky. Návštěvník může prostřednictvím počítačové hry prožít simulovaný osud, kde se bude muset sám rozhodovat, jak by se v nelehkých situacích bouřlivého 20. století zachoval.

Kvalitu hlučínské expozice ocenila Zvláštní cenou také odborná porota v muzejní soutěži Gloria Musaealis 2014.

Kontakt na provozovatele:

Muzeum Hlučínska

Zámecká 4
748 01 Hlučín
tel.: +420 595 041 617

http://muzeum.hlucin.com/

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.