Selská Hubertova jízda Mikolajice

produkt

Provozuje: Obec Mikolajice

Obec: Mikolajice

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

Selská Hubertova jízda v Mikolajicích svou jedinečnou atmosférou láká diváky už mnoho let. V kalendáři je jí vyhrazena první sobota po Velké Pardubické. Sjíždějí se na ni koňáci i povozy z blízka i z daleka. Na jezdce a bohatý doprovodný program se přicházejí podívat stovky diváků.
Selská Hubertova jízda má pro každého něco.

Na začátku byli tři nadšení koňáci, kteří si v říjnu 1997 vyjeli jen tak na vyjížďku. O rok později se přidali další a po sedmi letech se zakladatelé nové tradice spojili s obcí Mikolajice. Od té doby se vždy v sobotu následující po Velké Pardubické po mikolajických a lipinských loukách prohánějí desítky jezdců a povozů. Mezitím se na louce Na Bučku odehrává doprovodný program pro všechny generace.

Selská Hubertova jízda nedělá rozdíly mezi koňmi ani povozy, přijet může každý, ať už osedlá tažného těžkého koně, nebo štíhlého a vznešeného jezdeckého koně. Povozy přijíždějí taktéž různé, kočáry, selské vozy nebo jen žebřiňáky, jednospřeží, nebo dvojspřeží, všichni jsou vítáni.
Pravidelnými body programu jsou vyjížďka po lesích a loukách v okolí Mikolajic a Lipiny, hon na lišku, opékání párků, stylové soutěže pro děti, jejichž tématem jsou koně, jezdectví, sedláctví. Pravidelným bodem programu je Vidlobraní v režii Muzea vidlí z Lichnova. Vyvrcholením programu je typický večerní country bál s koňáckým soudem.

Selská Hubertova jízda v Mikolajicích se nenechává spoutat přísnými předpisy pro jezdce, koně a povozy, zachovává si typický venkovský charakter a neopakovatelnou atmosféru pro aktivní účastníky i pro diváky.

Kontakt na provozovatele:

Obec Mikolajice

Mikolajice 55
747 84 Mikolajice
tel.: +420 552 308 791
tel.: +420 724 356 825

http://www.hubertovka-mikolajice.cz
http://www.mikolajice.cz

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.