Cesta za modrou chryzantémou

produkt

Provozuje: Za záchranu kostela sv.Jiljí, o.s.

Obec: Lubenec

Region: POOHŘÍ

logo

Zážitek cesta za modrou chryzantémou se skládá z návštěvy vitrážového muzea v kostele sv.Jiljí, Vochlické rozhledny a Stezky zářivky.

 Kostel je unikátní venkovská gotika. V kostele byly provedeny archeologické vykopávky, byla objevena hrobka Strojetických ze Strojetic a slovanské pohřebiště. Kostel dnes připravuje unikátní vitážové muzeum a v podkroví regionální muzeum.

Vochlická rozhledna - nachází se nad kostelem sv.Jiljí. Během turistické sezony se vydávají klíče od rozhledny každou sobotu a neděli od 13 do 16 hodin. Ve všední dny si klíče mohou turisté vyzvednout ve vitrážové dílně v Lubenci.

Stezka zářivka - turistická stezka, která vede z Blatna přes Lubenec do Libyně. Končí u kostela sv.Jiljí, kde je vysvětlující expozice k tématu hlubinného úložiště. Stezka vznikla jako vtip  na vybudování hlubinného úložiště radioaktivního odpadu u Lubence. Turista si podle mapy může projít místa, která by za pár let mohla být zapovězená.  Může si prohlédnout místo divokých kosatců, místo kde žijí vzácní mloci či se pokochat z vyhlídky Bílý kříž. Mapu si turisté mohou vyzvednout ve vitrážové dílně v lubenci nebo v kostele sv.Jiljí v Libyni.

Kontakt na provozovatele:

Za záchranu kostela sv.Jiljí, o.s.

Chýšská 109
439 083 Lubenec
tel.: 603 818 185

http://www.vitraz.skloart.cz/kostel-sv-jilji

Jitka Kantová

jednatelka
telefon: 603 818 185

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.