Doupovská dráha

produkt

Provozuje: Město Kadaň

Obec: Kadaň

Region: POOHŘÍ

logo

Další fotografie:

Železniční trať pod názvem Doupovská dráha tvoří dvě lokálky, které byly postupně postaveny během 19. a 20. století. Nejstarší úsek byl zprovozněn v roce 1881/Kaštice - Krásný Dvůr/, v roce 1884 úsek Krásný Dvůr - Radonice u Kadaně, 1902 napojen Doupov a 1903 Kadań a poté prodloužena do Prunéřova. Dráha byla využívána pro dopravu řepy a uhlí. Pro nákladní a osobní dopravu byla využívána až do roku 2006, kdy Ústecký kraj přestal objednávat osobní přepravu u Českých drah. Provoz se ale nezastavil, obce si začaly objednávat dopravu samy. Od roku 2016 opět kraj přispívá na provoz trati po dobu turistické sezony. 

Dnes dráha začíná ve stanici Kadaň - Prunéřov, pokračuje přes Kadaň, Želinu do Vilémova, kde se trať dělí na trať do Koštic a do Kadaňského Rohozce. Cestou můžete navštívit řadu historických i přírodních zaímavostí.

Vlak slouží jako pojízdné infocentrum, dopravuje návštěvníky na kulturní akce. Konají se tématicky zaměřené jízdy. Vše o trati najdete na www.doupovskadraha.cz.

Kontakt na provozovatele:

Město Kadaň

Mírové náměstí 1
Kadaň
tel.: 474 319 500


PeadDr. Jiří Kulhánek

starosta
telefon: 474 319 500

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.