Muzeum stavebnice Merkur

produkt

Provozuje: Muzeum stavebnice Merkur

Obec: Police nad Metují

Region: BROUMOVSKO

logo

Další fotografie:

Dovolujeme si Vás pozvat do Muzea stavebnice Merkur, které naleznete v malebném městečku Police nad Metují. Stavebnice Merkur je nerozlučně spjatá s tímto městem, kde se od svého vzniku vyráběla. V minulém roce firma slavila sté výročí od svého založení.

V letošním roce byla zahájena komplexní přestavba expozice Muzea. V probíhající první etapě došlo ke zrenovování recepce podle konceptu architekta Zdeňka Rychtaříka. V budoucnu bude tento moderní, čistý styl použit ve všech prostorách Muzea. Nově je v Muzeu otevřena putovní expozice dřevěných hraček Woody s oblíbenými vláčkodráhami a pro menší děti tu máme připravenou hernu s dřevěnými kostkami. Větší děti jistě potěší dílnička stavebnice Merkur. Připravujeme novou expozici důlní a těžební techniky v zrekonstruovaných sklepních prostorech. Pro příznivce modelové železnice je v Muzeu připravené velké klasické kolejiště Merkur a sbírka vláčků Merkur.

V Muzeu můžeme spatřit repliku čočkostroje postaveného z Merkuru, na kterém profesor Wichterle odlil první hydrogelové kontaktní čočky. Další ukázkou toho, že Merkur není pouze hračka, je robot postavený týmem studentů z Litomyšle, který se svým projektem vyhrál v USA titul mistrů světa v robotice. V Muzeu stavebnice Merkur nalezneme i ikonické stavby jako je např. londýnský Tower Bridge, hrad Karlštejn, vysílač Ještěd. Největším lákadlem však asi zůstává Ocelové město postavené, podle románu Julese Verna, panem stavitelem Jiřím Mládkem.

Otevírací doba:

PO - NE : 9:00 - 12:00 - 13:00-17:00

 

 

 

Kontakt na provozovatele:

Muzeum stavebnice Merkur

Tyršova 341
549 54 Police nad Metují
tel.: 491 541 262

http://www.merkurpolice.cz/

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.