Festival medu

produkt

Provozuje: Český svaz včelařů, z.s. základní organizace Šumperk

Obec: Šumperk

Region: JESENÍKY

logo

Další fotografie:

Ceník:

Včelařství patří k nejstarším řemeslům. Proto šumperští včelaři ve spolupráci se SOŠ Šumperk, Zemědělská 3 chtějí ukázat široké veřejnosti vše kolem této činnosti a produktů se včelařstvím spojených. Tento Festival medu se koná již sedmý rok. Program Festivalu medu neboli Medový festival, který doplňujeme ukázkou tradičních řemesel jako je kovářství, hrnčířství, řezbářství, drátkování, paličkování, práce na kolovratu aj. V areálu SOŠ – učebna v přírodě, arboretum, sad, muzeum, včelnice – kde se Festival medu koná, jsou různá stanoviště, která představují práci včelaře. Pro děti si studenti SOŠ animátoři připraví medovou stezku s plněním různých úkolů, dospělé návštěvníky čekají zábavné soutěže. Návštěvníci festivalu mohou projít naučnou stezku „Ze života včel“, která je nainstalována v areálu SOŠ. Dále na programu je ochutnávka a prodej medů od místních včelařů, medovin a medových nápojů, soutěž o nejchutnější med, nebo různé odborné přednášky. Členové včelařského kroužku představí svoje zázemí a včelnici a názorně předvedou zájemcům, co vše je zapotřebí při včelaření, nebo vytáčení medu. Nedílnou součástí je prosklený úl, kam každý návštěvník může nahlédnout a na vlastní oči vidět život v úle. Dále mohou návštěvníci navštívit bylinkovou zahrádku a pod vedením si připravit bylinkovou mast. Celý den je doplněn kulturním vystoupením různých místních hudebních těles.

Festival se koná druhou, nebo třetí sobotu v září. Počet návštěvníků se pohybuje okolo 1000.

Celá akce je pořáddána šumperští včelaři. Na festivalu jsou nabízeny převážně místní produkty, návštěvníci se mohou seznámit s lidovými řemesly a jejich představitelé jsou většinou z regionu jesenicka. Spolupracujeme s místní agrární komorou na ochutnávce místních produktu Kulturní program se snažíme zajistit z místních amatérských skupin. 

Kontakt na provozovatele:

Český svaz včelařů, z.s. základní organizace Šumperk

Krameriova 993/23
787 01 Šumperk
https://www.vcelari-sumperk.cz

Vít Sochora

telefon: 604860656

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.