Nové regionální výrobky z Českosaského Švýcarska

SÄCHSISCH-BÖHMISCHE SCHWEIZ  11. 05. 2015

V Krásné Lípě proběhlo 19. března 2015 již 8. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak nyní nově patří textilní zvířátka z Českého Švýcarska vyráběná v Srbské Kamenici. Již po druhé byly také certifikovány i zážitky. Mezi certifikované zážitky z regionu Českosaského Švýcarska tak přibyly Dětské prohlídky na děčínském zámku a prohlídky s Černým rytířem z cyklu: „Otevřte 13. komnatu“ taktéž na Zámku Děčín, nebo pochody Skalními hrádky Labských pískovců, jejichž 33. ročník letos opět organizuje KČT Krásná Lípa.

img

Popis nových certifikovaných výrobků a zážitků:

TEXTILNÍ DEKORACE Z ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

Vlk, rys nebo kulíšek, ale i další zvířata z regionu v podobě polštářků, kapsářů nebo jen dárečku pro děti vyrábí paní Lucie Říhová ze Srbské Kamenice z ponožek a různých druhů látky. Tyto drobné suvenýry z regionu mohou udělat radost nejen dětem, ale i dospělým. Paní Říhová by ze svého koníčku během mateřské dovolené ráda udělala stálé zaměstnaní a k tomu by jí značka Českosaské Švýcarsko mohla pomoci.

 

DĚTSKÉ PROHLÍDKY ANEB ZA TAJEMSTVÍM ZÁMECKÝCH DĚTÍ

 

Program se odehrává v běžné prohlídkové trase a je určen především rodinám s dětmi. Využívá své vlastní speciální rekvizity, které mají zapojit co nejvíce smyslů. Malí návštěvníci nejen poslouchají a dívají se, ale některé předměty si mohou sami osahat, vyzkoušet a dokonce i ochutnat. Celou prohlídkou se jako červená nit line zajímavé pátrání po skrytých indiciích a vzkazech, které po sobě zanechaly zámecké děti. A co malé návštěvníky čeká na konci? Tajemství, které se všichni dozví až během prohlídky.

Program je určen pro děti ve věku 4–12 let. Prohlídky probíhají o jarních nebo letních prázdninách v 11:15 a 14:45 hodin nebo v jiných termínech po předchozím objednání.

 

Na žádném jiném zámku na Děčínsku  není možné takovou prohlídku s dětmi absolvovat. Zámek Děčín navíc poskytuje i další možnosti trávení volného času, zajišťuje turistům informace a lze zde zakoupit i regionální výrobky.

 

PROHLÍDKA S ČERNÝM RYTÍŘEM

Tato prohlídka probíhá na Zámku Děčín a je součástí projektu „Otevřte 13. komnatu“. Zámek Děčín je jedním z deseti objektů v České republice, které můžete v rámci tohoto projektu navštívit. Tajemným průvodcem v Děčíne Černý rytíř, který je postavou založenou na skutečně existující osobě lstivého a vypočítavého pána z dob husitských – Zikmund z Vartenberka.  Ve středověkých prostorech na návštěvníky čeká interaktivní prohlídka s řadou překážek a úkolů, které musejí vyřešit. Projekt chce do českých hradů a zámků vnést "svěží závan zábavné hry" a nabídnout "zábavu, tajemno a rovnocenné partnerství mezi průvodcem a návštěvníkem", tvrdí organizátoři ze společnosti Zlatý pruh Polabí, která 13. komnatu připravila.

 

Prohlídky probíhají od dubna o sobotách, nedělích a svátcích v 10:30, 14:00 a 15:30 hodin

 

POCHODY SKALNÍMI HRÁDKY LABSKÝCH PÍSKOVCŮ

 

Tradiční akce pořádaná KČT Krásná Lípa v malebné krajině pískovcových skal Národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce vždy počátkem srpna. Letos proběhne již 33. ročník těchto mezinárodních dálkových pochodů.

Pro účastníky pochodů je vždy připravena bohatá nabídka tras, která skýtá výběr od deseti do sta kilometrů. Pořadatelé nezapomínají ani na cykloturisty. Akce se účastní nejen lidé z blízkého okolí, ale hojně i němečtí a slovenští turisté.

Název pochodů je odvozen od řady skalních hrádků, které na svých trasách turisté během pochodu navštíví: hrádek Krásný Buk, Brtnický hrádek, Falkenštejn a Kyjovský hrádek. Nejsou to ale jen hrádky, které na trasách účastníci potkávají, jsou to i rozhledy Dymník a Vlčí Hora.

Akci navštěvuje každoročně několik stovek lidí.

Wählen Sie eine Region

mapa regionů

Kam dál

Abonnement der Neuigkeiten

Wollen Sie regelmäßig die Neuigkeiten und Einladungen zu geplanten Veranstaltungen erhalten, inspirierende Geschehnisse und Interviews erfahren? Dann genügt es, sich anzumelden.

Partner

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.